| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Astăzi m-am trezit cu un vibrator pozitiv. Să vă spun pe scurt ce mi s-a întâmplat acum câteva minute... Pff...

Eram la magazin și mă îndreptam cu produsele spre casa de marcat. Fiind grăbit m-am lovit de un raft. Și ca sa nu par eu cretin, că "Vai Doamne ce-o să zică lumea că m-am lovit?!" Ce credeți?

Am dat vina pe un om care era în fața mea, care ce-i drept mergea încet.
-Domne', n-ai fi putut să te dai măcar un centimetru?

La care el:

Eu am niște probleme... Sunt nevăzător!

Eu fiind sceptic nu l-am crezut, pentru că purta ochelari de vedere.

M-am simțit atât de prost tocmai pentru faptul că nu mi-a replicat nimic, încât am mers după el și mi-am cerut iertare.
Mă simțeam mult prea tembel să nu fac asta. sad

El, pe un ton calm mi-a spus:
- Nu-i nimic. Trecem peste toate.
- Vă rog să mă iertați, chiar îmi pare rău!

Am simțit nevoia să îi cer încă o dată iertare! Nu scuze, cum avem noi obicei.

M-a marcat mult momentul acesta! Cred că am să citesc o carte pe această temă.

Aaa, da. Să nu uit! Mi-a spus că poartă ochelari de vedere pentru că nu suportă lumina.

Cu asta am încheiat! Mă bucur că măcar i-am putut cere iertare, dacă nu am fost in stare sa-mi înfrânez limba.

Cu asta v-am salutat!

Aa, happy și da, dacă știți vreo carte pe un subiect despre orbi, nu ezitați sa mi-o recomandați mai jos!

2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Nu înțeleg faza cu vibratorul, fie el pozitiv ori negativ și mă obosesc spațiile largi pe care le lași între paragrafe dar dacă vrei o carte cu un personaj orb încearcă Toata lumina pe care nu o putem vedea-Anthony Doerr.
http://www.elefant.ro/......25293.html

| Mircea08 a răspuns:

Stiu eu o carte cu referire la orbii din citatul de mai jos :
"Cu urechile veti auzi, dar nu veti intelege, si cu ochii va veti uita, dar nu veti vedea". (Mat.13:14)
Te intereseaza?