| secret96 a întrebat:

Care este opinia voastra despre faptul ca parintii ar trebui să ia decizii importante pentru copiii lor adolescenti.

Răspuns Câştigător
| lollopop a răspuns:

Total demodatstraight face
Din moment ce sunt destul de maturi, pot gandi si singuri, si nu au nevoie sa ia altii decizii pentru ei.
Sunt de acord sa le dea sfaturile necesare ca sa le arate calea cea buna.
Dar un adolescent, pana nu intampina un obstacol si vede ce a gresit, isi va da singur seama care ie calea cea buna de urmattongue

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mi se pare normal.Cu mama vorbesc orice si o las sa intre in viata mea.Nu am nimic de ascuns fata de cea care mi-a dat viata.Cu tata ma mai contrez(e tot Rac, e normal) dar pana la urma tot ca el ramane.Gradul lui de incapatanare e mai mare ca al meu.Eu sunt mult prea mica ca sa inteleg.Sunt un lil`Racsmug
Las` ca cresc euwaitingSi atunci o sa imi lepad carapaceadevil

| AlerimxD a răspuns:

Părerea mea este că acei copii adolescenţi au şi eu cuvântul lor de spus în luarea deciziei. Diriginta mea spunea că părinţii trebuie să decidă la ce să dăm teză (istorie sau geografie), dar nu vor învăţa ei, ceea ce înseamnă că eu am ales (istoria).
Xoxo.