| MisterKat a întrebat:

Cat v-a vostat pe voi sau cat va costa pe voi banchetul din clasa a 12-a? Noua ni se va cere 130 de lei-150 de lei doar pentru meniu cu doar 2 feluri de mancare adica: aperitiv si friptura, bautura va fi inclusa. Desertul nu apare nicaieri. De exemplu, mie nu imi place carnea de porc, imi plac mult snitelele de pui, ce pot sa fac? Nu vreau sa dau banii degeaba...
In plus trebuie sa platim si un DJ. inca vreo 20-30 de lei, totul o sa ajunga pe la 200 lei...
Nu vi se pare ca este cam devreme pentru a inchiria sala pentru banchet?
Astept raspunsuri...
Multumesc!

7 răspunsuri:
| User a răspuns:

E mult, da' o data e si gata...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eh cineva face un ban cinstit din chestia asta, n-aveti cum sa mancati si sa beti de atatia bani. Au fost petreceri de revelion mai iefine oh go on Dar se gandesc ca o sa dati, din obligatie.

| madycoco a răspuns:

+ bautura big grin.

| madycoco a răspuns:

Eu am avut in noiembrie si am dat 100 de lei. A fost aperitiv, friptura si desert big grin

| Dj Boalca a răspuns:

Adevarul este ca e mult. dar e sfarsit de an, gandeste-te ca nu te mai intalnesti cu anii de liceu niciodata

| valThina a răspuns:

E cam scump.si nu nu e prea devremebig grinstiu clase intr-un liceu din buzau care isi inchiriau sala din oct ca sa o aibe in apriliewinking

| ingelashloz a răspuns:

Pe mine ma costa 200 de lei. Poate e putin piperat pretul, dar locatia e una frumoasa (Corbeanca) si se include meniu cu racituri, mancaruri calde, tort festiv, etc, bauturi non alcoolice si dj. Mie una mi se pare avantajos, dar faza naspa e ca pe langa asta trebuie si rochita, pantofiori, moteala din asta.