| FoxyM a întrebat:

Eu sunt studenta,voi ce ocupatie aveti? Somer, salariat sau puturos cu actele la zi?laughing

101 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In campul muncii cotizand la bugetul de Stat (nu stat la leneveala tongue )

| RAY a răspuns:

Persoana fizica autorizata, nici persoana fizica nici persoana judecatoreasca undeva la mijloc, o parte este patron, o parte salariat, cred ca patronul este partea mai harnica ia trage de cea de salariat

| FoxyM explică (pentru RAY):

Se spune persoana juridicălaughing Patron pe casa talaughing

| RAY a răspuns (pentru FoxyM):

Tocmai m-am trezit iubi si na ma visez judecator, asa e, vezi daca nu mai pupat azi nici in vise

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor cum?

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu vezi ca deja ai simptome de gravida zau ca ma regăsesc si eu in ele si sanii mi-au crescut cam mult cei drept, daca nu ai laptic pentru bebe poti veni la mine ca i dau eu sys

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ray? RED e urmatoarea ta achizitie?))))

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Esti tu pestele ei cu cat o vinzi? roscata nu a mai intrat de cateva zile, deci imi lipseste si ochii mei plange de dorul ei ce sa fac imi gasesc fericirea fara ea

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu imi apartine in niciun caz,, cu ea vorbeste daca e disponibila pentru tine.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu are importanta asta, eu le iubesc pe toate egal ca are iubit sau nu, iubirea mea e prea mare nu tine cont de chesti de astea

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

A, nu esti gelos,, nu?)))))
E bine daca gandesti asa, Ray, iubeste femeile ca sa te iubeasca si ele

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Stai sa vezi jale pe ele cand ma insor

| FoxyM explică (pentru RAY):

Eu imi pup porcusorul de guineea nu pe tinelaughing

| RAY a răspuns (pentru FoxyM):

Ramai cu el reao ma duc la scroafa mea

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Fratioare,, alege-ti una si cu ea ramai!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man eu numai cred in asa ceva, for my love ist dead

| FoxyM explică (pentru Drimmero):

Greu pentru ellaughing

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Se mai intampla sa aiba dezamagiri

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Are balta peste, te loveste unde nu dai cu lanseta

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu ca are si centura are nu asta e problema, banii sa am ca am parte de multe

| FoxyM explică (pentru Drimmero):

Da dar sa nu ramana blocat pe acestea, sa treaca mai departe... femei sunt peste tot, si chiar daca, isi va gasi una care sa-l iubească pentru ce e, nu pentru ce are...

| FoxyM explică (pentru RAY):

Ce gândire ai...cu centura ta cu tot...lasa-le pe acelea in pace si cauta una serioasa si de casa.Nu mai cauta placere temporară. Cauta sa iti întemeiezi o familie si sa-ti vezi copii mari.

| RAY a răspuns (pentru FoxyM):

Esti amuzanta apreciez asta

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Am de unde, stai liniștit laughing

| RAY a răspuns (pentru FoxyM):

Femeile nu iubesc cu adevarat se folosesc de tine apoi pa, fi serioasa, cica sa ma iubeasca pentru ceea ce am, nu exista asa ceva, o fata mereu isi iubeste banii cand numai ai pa fuge la altul

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ew, de ce ii spui așa, mai Haharsenal? Nu ești fratele lui. Asta ar însemna să fii și al meu. straight face

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Era un sfat bun de viata, nu de alta, tocmai ca mi-e frate i-am si dat asa sfat.

| FoxyM explică (pentru RAY):

Am zis sa te iubească pentru ce esti...Nu peste tot este asa.Eu nu am dorit niciodata banii altuia ci doar sa-i am pe ai mei, si munciti nu asa... daca rămâi cu gândirea ca toate femeile sunt la fel, nu vei avea pe nimeni.

| RAY a răspuns (pentru FoxyM):

Ok numai avem ce discuta, pa

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nu are nevoie de sfaturile tale, Haharsenal. Vezi-ti de treburi!

| Xelon a răspuns (pentru GoldenZenith):

Cu ce ti-a gresit saracu' baiat de il persecuti asa reao? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

E dezamagit in iubire, i-am tot zis sa se orienteze, fete sunt cu duiumul.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

E dreptul tau sa ai o parere,, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie si corecta!

| FoxyM explică (pentru Drimmero):

Sti cum e? Daca iti doresti, vei avea! Daca stai cu gândul că femeile vin la tine fara sa faci nimic, nu vei reusi nimic.Trebuie sa muncești pe dorintele tale, chiar daca dorinta lui este sa aiba pe cineva aproape si de incredere.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da ma drimmero sunt multe fete bune doar de sex atat

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Golden are dreptate, stie ea ce vorbeste, e o fata sincera, serioasa, o raritate feminima

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ar putea sa scrie o carte cu astfel de sfaturi poate devine bogat, asa degeaba mi le da mie ca nu castiga nimic

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Asadar, sfatul pentru Ray este sa sape mai adanc, va gasi si comoara mult cautata, trebuie doar vointa.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu renunta, speranta ultima moare!
ce-i mai iei tu apararea lui Golden.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asta va fi titlul cartii man
Nu renunta, speranta ultima moare!
cool, sigur vei deveni bogat
normal ca i-au aparea unei persoane sincere, serioase mai ales ca e soramea

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Bwhahahahaha

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Raule razi de mine

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

"Haharsenal", hoho, te-a suparat tare daca ai ajuns sa folosesti porecle d-astea.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Yep.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Xelon):

Eh. Poveste lacrimogenă, nu vreau sa te fac sa plângi de emoție. tongue

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Te pup kiss

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Si eu surioara mea scumpa te pup dulce, cea mai sincera fata

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asadar, sfatul pentru Ray este sa sape mai adanc, va gasi si comoara mult cautata, trebuie doar vointa.
trebuie sa sap in cimitire sa vad ce gasesc acolo, poate da una moarta macar aia e sincera, serioasa si nu minte, da frate bun sfat mi-ai dat, nu vrei si tu una? ce nu fac eu pentru tine

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu,, fratioare, nu vreau una de genul, eu ma refeream sa sapi metaforic, tu te-ai dus departe cu gandul ))))

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man mandruta asta nu ma doreste nu vezi ca ma trimite la altele, eu o iubesc si ei nu-i pasa deloc

| Xelon a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nici nu ai idee cat de tare ma emotioneaza povestile penibilo-lacrimogene cu final tragic...

| GoldenZenith a răspuns (pentru Xelon):

De aceea vreau sa te scutesc de asa ceva sad

| Xelon a răspuns (pentru GoldenZenith):

Apreciez aurio, oricum ai fi fost mereu pe locul 2 dupa Arsenal laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Xelon):

*Haharsenal

Îmi plange sufletul. Nu mai răsuci cuțitul în rana. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

The Arsenal!

Aceasta este denumirea, stimabila domn'soara!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Îmi cer scuze. Toate Haharsenal!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Te iert doar daca ii zici denumirea cum trebuie, e ceva sfant!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, Haharsenal.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Doar Arsenal, sau un pont si mai bun: Sfantul Tun!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Mama, ce plictisitor ești!
Sf. Fund!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

De plictisitor ce sunt continui sa imi raspunzi?)))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Pai dacă îmi face plăcere să te iau la mișto.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Cam indecisa tu asa, ori te plictisesc, ori iti face placere sa ma iei la misto? Decide-te!

Crezi ca doar tu iei la misto in ecuatia dintre noi 2?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Mă plictisești când aduci vorba de Haharsenal. Nu te-ai saturat de atatea rateuri de la ei?sad De fapt, cine se aseamăna se aduna.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Doar lasii fug de rau! Eu sunt loial si la bine, dar si la rau...cu toate ca am fost alaturi mai mult la rau, dar asta e viata de tunar!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

R,,a,,t,,a,,t
Și gata cu spam-ul

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

E dreptul tau sa ai o parere,, dar nu inseamna neaparat ca e si corecta/

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Doamne ajuta! laughing

| Drimmero a răspuns:

Teoretic lucrez,, practic sunt puturos inrait, dar ce sa-i faci, trebuie' sa mai si muncesti ca nici sa stau degeaba nu-mi convine.

| FoxyM explică (pentru Drimmero):

Cum lucrezi teoretic si practic esti puturos? Poate este inverslaughingEu daca stau degeaba ori dorm ori ma joc pe telefon, in rest sunt fulgerwinking

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Teoretic lucrez, dar practic in esenta mea sunt mare puturos, poate doar motivat sa fac treaba, dar din placere n-ai sa ma vezi sa lucrez. )))))

E bine ca esti spontanta

| FoxyM explică (pentru Drimmero):

laughing daaa

| OldSoul a răspuns:

Puturos cu acte la zi...
Sau mai bine zis eu sunt in categoria aia "Muncesc cand vreau, cat vreau"

| J0B0MAT a răspuns:

Pensionară

| mentholinks a răspuns:

Pe deplin incredintat cu moralul la pamant invartind manivela.

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu eram student, in vremea in care tu nici macar nu erai proiectata!
Ce mai este acum sa fii student? ati bani dau parintii tai din cate au furat ca tu sa figurezi in 'scripte' ca studenta?
Ce inveti sau ce te prefaci ca ai vrea sa inveti? Care e scopul existentei tale? Ce crezi ca vei obtine?

| FoxyM explică (pentru oprescudorin11):

Ce tot spui de furat si sau de prefacatorie? Doar pentru ca s-au schimbat vremurile nu trebuie ma spui rele asupra mea.Ma duc sa învăt ca sa am un serviciu bun... oare de ce?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru FoxyM):

Laudabil! Doar te previn, ca 'munca ' cinstita sau nu " este un sacrificiu, ca sa obtii niste beneficii, pe care altminteri nu le-ai obtine:o prajitura in plus, o masina, o casa un concediu de rahat, oriunde in lume! Problema este ca 'munca ' nu-ti place nici tie, nici altora, cand nu este businesul tau!
Deseori, nici atunci! Ce e un serviciu bun? Ca eu nu cunosc asa ceva! Te pacalesti pe tine insati!
Vino cu picioarele pe pamant si accepta ca esti doar o sclava a sistemului, in care iti mai gasesti momente, din ce in ce mai rare sa fii si mulumita! Lasa textele scolastice!

| FoxyM explică (pentru oprescudorin11):

Apreciez mesajul tău dar eu mi-am ales sa fac tot ce imi doresc.Ca nu avem un sistem bun in tara noastra asta este alta treaba...doar pentru ca imi doresc sa fac facultate nu ma face un om mai presus sau mai prejos.Fiecare facem alegeri...

| oprescudorin11 a răspuns (pentru FoxyM):

Facultatea este un exercitiu obligatoriu, pentru cei ce vor sa-si depaseasca conditia.
Alegerile se fac si in functie de posibilitati. Din pacate astazi, unii interpreteaza altfel: are tata bani, ca e Florin Salam si-mi cumpara diploma, unde vreau eu! Despre asta vorbeam! a face o facultate, cu adevarat este alta problema, laudabila, desigur!

| FoxyM explică (pentru oprescudorin11):

La mine nu se pune problema asta. Urmez o facultate pentru ca am invatat ca ajung la aceasta si cu bani putini.Nu ma duc acolo sa ma aflu in treaba ci sa pot invata pentru mine si sa aflu lucruri noi si sa cunosc oameni noi dar si sa pot realiza ceva pentru viitorul meu.Eu nu stiu cum e sa ai tata cu bani sau tata în general sau ce inseamna cu adevarat valoarea banului.Pentru mine banul nu inseamna fiecare picătură din viata ci o hartie ce poate schimba mintea unui om intr-o secunda.

| GoldenZenith a răspuns:

Muncesc, dar cu așa mult drag și spor, că mi se face rău.

| FoxyM explică (pentru GoldenZenith):

laughing

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Surioasa munca asta te lasa gravida

| deeeaqq a răspuns:

Leneșă, doar că n-am actele la zi

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Salariata cu norma intreaga, de luni pana vineri de la 9 la 18.

| Mieeez666 a răspuns:

Facator de minuni.

| CleanHeart a răspuns:

Putoare ordinara laughing

| Staind a răspuns:

Pututos cu actele la zi e sinonim cu student.
Mha.

| FoxyM explică (pentru Staind):

Nu chiar, eu mă refer la copii aceia care nu lucrează si sta pe banii părintilor sau oameni care nu aduc niciun venit în casălaughing

| cyupaku a răspuns:

Student

| Chernobyl a răspuns:

Puturos cu actele la zi laughing

| FoxyM explică (pentru Chernobyl):

Nu contribui la bugetul statuluilaughing

| Chernobyl a răspuns (pentru FoxyM):

laughing

| FlappyXXX a răspuns:

De cam 2 luni dorm până la 1 ziua, mă ridic apoi îmi fac cafeaua, mă așez înapoi și lenevesc până seara ( bine, uneori merg la market, e la 30 m de bloc, poate odată la săptămână ) pe la 11-12 începe programul de filme, până pe la 3 și în ultimul timp lucrez în prelungiri, până pe la 5. Și tot așa.
Deci, în ce categorie mă încadrez? laughing