| MannyP a întrebat:

Salutare oameni buni. Cu ceva timp în urmă am încheiat orice legătura cu fosta. A rămas un singur lucru neterminat între noi. Înainte de asta am împrumutat-o cu o sumă frumușică de bani. Am încercat prin mesaje să o fac să-mi înapoieze cât mai curând dar nici-un răspuns înapoi din partea ei. Mă bate gândul să o caut personal dar nu as vrea să-i stric relația pe care am auzit că o are.Cum ar fi bine să o determin să-mi înapoieze banii? Numai bine

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa ii scrii un mesaj sau sa o suni, iar daca nu iti raspunde ce sa zic...trebuia sa te gandesti ca o data ce ii dai bani iubitei ii dai ca si ajutor sau cadou nu imprumut ca e gagicata (chiar daca v-ati despartit atunci ati fost impreuna cand i i-ai dat).

| mentholinks a răspuns:

Ti-a tras teapa. Bine ca te-ai despartit de ea.

| Emma30555 a răspuns:

Sun o si spune i sa ti dea banii, insista

| IamJoKeR a răspuns:

Vreau sa iti spun doar ca poti sa incerci sa vorbesti cu ea si sa-i ceri sa ti restituie banii dati cu imprumut, si vorbesti frumos cu ea, ca altfel s-ar putea sa sa te alegio cu un refus si sa iti de-a teapa sau sa te blocheze. vezi cum reactoneaza cand aude ca are sa iti de-a banii inapoi si daca nu vrea de vorba bune te duci fuguta la parintii ei si e prezinti situatia si vorbesti cu ei civilizat si le explici ca le-ai imprumutat fata cu o suma frumusica de bani si acum ai nevoie de ei! Bafta