| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare,prieteni! Am 20 de ani și in locul facultății am ales sa emigrez in Londra.Aici este bine și frumos din toate punctele de vedere, dar simt ca nu mi-am,, trăit" viața suficient. Voi ați face acest pas la acesta vârsta? Credeți ca o să-mi para rău mai târziu? Prefer sa incep aici o facultate decât in România.Aici nu dau bani pe taxe, ci primesc daca studiez happy Voi ce părere aveți?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine te-a mintit ca primesti bani? Revino cu picioarele pe pamant. Pacat de anii tai. Munceste ca sa ai bani de platit facultatea. Ori esti vreunul care crede ca acolo umbla cainii cu covrigii in coada? Esti penibil!

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru darrio2007):

Eu sunt penibil? laughing) eu știu ce înseamnă viața de aici bai, muianol! Aici trăiesc și știu ce spun.du-te repede și mănâncă ciorba ca te-a luat foamea!

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Bai, micutule, daca vrei iti dau adresa mea din Londra, ca sa ne gasim la o bere si sa iti explic cum stau treburile pe aici. Pune mana si munceste ca sa te intretii, ca Londra este un oras scump.

| Andreeush a răspuns:

Cred că nu știi ce vorbești. Orice facultate e taxă, nu o să îți dea nimeni bani fiindcă studiezi.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Andreeush):

Greu de crezut, dar adevărat! M-am interesat la o facultate de business și așa și este. Mai mulți prieteni și o ruda de-a mea au studiat aici și au primit bani.tu unde trăiești de ești atât de sigura pe răspunsul tău? Cred ca știu, in România! laughing daca acolo o iei la gura nu înseamnă ca peste tot este la fel.aici statul se gândește, ca un elev nu poate sa aibă și un job și sa mai și aibă rezultate bune la studiiwinking deci, este susținut.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreeush):

Poate ii da bursa dar concurenta e mare.
Lasa-l saracu, viseaza si el ca atatia altii. Se va convinge la fata locului.

| aXy99 a răspuns:

Cum sa fie grauite facultatile? Sa mai si primesti bani daca le faci? laughing
Trezeste-te la realitate.

| Ivanov27 a răspuns:

Salut, eu cred ca esti mult mai bine sa te ocupi prima data de o cariera in care crezi ca vei avea succes, deoarece dupa vei avea tot timpul de distractie. si sa-ti traiesti viata cum ti-o doresti. Si merita sa te inscrii la aceea facultate.