| anonim_4396 a întrebat:

Salutare prieteni! De cateva zile mi-am luat un iPod Touch 2G( nou-nout, original ) din Spania. Aseara l-am testat, totul mergea ok, chiar si internetul. M-am gandit sa ii fac update la soft la versiunea 4.1. Dupa ce i-am facut update am vrut sa intru pe internet prin Wi-FI( Connectify ), si am observat ca nu se conecta. Vazand ca nu merge, am incercat sa fac downgrade la 4.0 dar nu mergea. Astazi cand am incercat din nou, nu imi mai intra in recovery mode. straight face

Stiti vreo rezolvare ceva? As astepta sa apara Jailbreak pentru 4.1, poate asa va merge internetul.

PS: Pana acum nu i-am facut Jailbreak.

1 răspuns:
| Rayyy a răspuns:

Du-te cu garantia la un reprezentant Apple din orasul tau, este valabila oriunde.
Si mie mi s-a intamplat la fel cu iPod-ul meu, si pana la urma am rezolvat numai ducandu-l la reparat.

Te sfatuiesc sa nu instalezi Jailbreak, este un asa-numit "3rd party" application, neaprobata de compania in sine. Ti-ai putea strica iPod-ul in acest mod. happy

Succes.happy