| CLAUSOFART a întrebat:

Salutare. Sunt pasionat de arta, desing si imi place sa pictez sau sa desenez din creion. Am cateva desene acasa facute de mine si vreau sa le arat cuiva, nu stiu poate sa le si vand. Ce parere aveti se merita sa incerc sa mi fac o pagina de facebook cu picturi de vanzare?

Răspuns Câştigător
| onix33 a răspuns:

Http://www.picturionline.com/
http://picturi.art-zone.ro/
http://www.onlinearts.ro/

mai cauta si tu pe Google "Tablouri de vanzare"

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Incearca! Nu ai nimic dimpotriva, poate doar de castigathappy

| Neo12 a răspuns:

Eu recent am 'comandat' un portret cu mine şi iubitul meu pentru preţul de 20 de lei. Mi se pare super frumos să desenezi şi să primeşti bani. Adică îmbini utilul cu plăcutul.
Şi în Centrul Vechi am văzut o expoziţie de desene uimitoare care m-au fascinat şi care erau de vânzare.
Se merită, de ce nu.
Mult succes pe mai departe şi din asta îti poţi crea un atelier sau găsi un loc de muncă.
O seară bună!

| CLAUSOFART explică (pentru Neo12):

Merci la fel!

| onix33 a răspuns:

Vezi ca stiu ca exista chiar si site-uri specializate unde artistii isi pot pune lucrarile si oamenii le pot cumpara

| Alelulu a răspuns:

Incearca!'poti incerca sa faci caricaturi sau portrete ale unor persoane in creion si sigur vei avea comenzi daca le faci dragute!