| Scremer a întrebat:

Salutare TPU as vrea sa-mi cumpar un laptop pentru gaming.
Pret sa fie pana in 25 de mil. Miar trebui sa aiba un procesor si o placa video bunabig grin cat sami meagra de ex COD MW3 la grafica maxima sa n-am problema cu el big grin

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Vad ca te-ai dus mai mult pe processor :). Ai nevoie de o placa video cat mai buna la ce cerinte is acum iti ajunge si un procesor i5.
Dar uite tot ceva in genul tau numa ca placa video ii mai bunicica :)
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

13 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Uite aici o idee:

http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

Dar sugestia mea pentru gaming is desktop-urile. Am laptop de 1 an si otara il folosesc si pentru gaming si pentru alte chesti dar tot un desktop ma uimeste mai mult ca un laptop.
Un mic avertisment la laptop-uri daca intampini probleme de shutdown-uri (opriri bruste) in timpul cand te joci le spui la baieti ca ai probleme cu temperaturile la laptop si ar trebui sa til curete + aplicarea pastei termoconductoare (am patit si dupa aplicarea ei nu am mai avut probleme cu temperaturile :) ).
Bafta!

| Scremer explică (pentru CrazyRat):

Eu m-am gandit sa-mi iau http://www.pcgarage.ro/......2gb-brown/

| Scremer explică (pentru CrazyRat):

Eu m-am uitat si dupa ca asta are 2.9 ghz asta care mi l-ai aratat tu are 2, 2ghz

| CrazyRat a răspuns (pentru Scremer):

Te uiti numa la cat GHz are faci o mare greseala ce o sa regreti...ce mi-ai spus tu are 2 nuclee si 4 thread-uri...ce ti-am zis eu ultima data are 4 nuclee si 8 threaduri deci puterea lui ii mai mare decat decat ce mi-ai zis tu happy

| Scremer explică (pentru CrazyRat):

Vaza e ca eu nu ma prea stiu cu calculatoarele eu ma uit ce are mai mult si asta zic k e bun laughing nu stiu zi-mi tu unu care sa-mi mearga de ex batlefield 3 la graf maxima sau far cry 3... + k eu mai fac si video-uri in jocuri deci zi-mi pu un laptop care sa imi fie bun k si nici nu prea il transport mai mult acasa o sa-l tin eventual cand mai merg intro excursie pe drum mai stau pe elbig grin

| CrazyRat a răspuns (pentru Scremer):

Un laptop pentru gaming ce sa faca fata la jocurile gen far cry, battlefield iesi foarte scump in care iesi mai avantajos cu un desktop, am laptop dar dupa cum am mai spus tot un desktop se merita mai mult ca poate face fata mult mai bine ca un laptop (ii mai stabil mai bun si mai ieftin)

| Scremer explică (pentru CrazyRat):

Desktop-u asta ce e Pc?

| CrazyRat a răspuns (pentru Scremer):

Exact scuze ca nu mam exprimat sa intelegi

| Scremer explică (pentru CrazyRat):

Atunci poti sami faci asa un pc pe piese daca poti panan 25 de mil fara monitor tastatura si mouse si boxe si casti numa unitatea big grin

| Scremer explică (pentru CrazyRat):

Poate sa fie si 30 de mill ca tot acolo mi daca dau 5 mil + sau in - dar sa nu depaseasca cu mult 30 de mil

| CrazyRat a răspuns (pentru Scremer):

Sugestia mea ar fi sa mai astepti pana in vara cel putin pana scad preturile...

| Scremer explică (pentru CrazyRat):

Faza e ca prin aprilie ma gandesc sa achizitionez si cred ca o sa-mi iau un Desktop pana in 30 de mill sa-mi fac unu pe piese ce zici?

| CrazyRat a răspuns (pentru Scremer):

Nici o problema. happy

| CrazyRat a răspuns (pentru Scremer):

Vad ca te-ai dus mai mult pe processor :). Ai nevoie de o placa video cat mai buna la ce cerinte is acum iti ajunge si un procesor i5.
Dar uite tot ceva in genul tau numa ca placa video ii mai bunicica :)
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/