| UmbRelaUcigasa323 a întrebat:

Ce premonitii aveti in legatura cu media de admitere la liceu de anul acesta? Va fi mai mica sau mai mare ca anul trecut? Voi la ce va asteptati? Ce credeti?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pot fi 2 variante: fie va fi mai mica pentru ca elevii nu isi mai dau silinta sa invete si prefera mai mult distractia fie o sa fie mai mare pentru ca acum s-au inmultit castile mai rau ca ciupercile dupa ploaie. Sper ca nu ti-am dat idei...

| RaAlexandra a răspuns:

De la an la an e tot mai mica, elevii nu isi mai dau silinta sa invete iar liceele de renume ajung sa aiba media de admitere de 7-8. Acum depinde si de judet, daca vei cauta o sa vezi ca sunt facute comparatii cu anii precedenti pentru fiecare judet.