| Kreisegger a întrebat:

De ce in ziua de astazi este greu sa fii "original"?

Răspuns Câştigător
| Crysthina a răspuns:

Buna intrebare! Multi au tendinta in ziua de azi sa copieze, sa fie altceva decat ce sunt insa este total gresit se chinuiesc foarte mult sa fie altcineva si asa isi pierd originalitatea.Multi aici nu ma refer la toti insa majoritatea.Multi tineri isi copiaza prietenii fiind in anturaje nepotrivite doar de dragul grupului si de a fi altcineva.Eu,personal vad originalitatea ca pe ceva unic nu trebuie sa te iei dupa nimeni gen: o copiez pe aia la imbracaminte sau ma machiez ca ea iar tie iti sta urat asa machiata, tunsa sau imbracata.Concluzia: Fii tu insuti in orice imprejurare, anotimp sau loc!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inseamna acel asa zis ''original'' in primul rand vi pe lumea asta cu temperamentul mostenit genetic apoi in ani ce urmeaza iti creezi o personalitate,exista diversitate, faza e ca azi se promoveaza minoritatile si din pace unele sunt extreme,radicale,e o moda si fi gay sau lesby sau sa ai o gandire gen mgtow,incel,feminism,lipseste ratiunea nu a fi original, trebuie sa citi mai mult sa va deschideti mintile alea, sa iubiti cunoasterea, stiinta, nu uita ca fiecare are universul lui mic in care se invarte

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca orice ai face, gasesti pe net pe cineva din Rusia, care a facut acum vreo 10 ani acelasi lucru, chiar mai bine.
Dar de ce ai vrea sa fii "original"? Te roade intelepciunea, duci lipsa de atentie?

| mentholinks a răspuns:

V-a lovit rău la cap muzica și filmele, toți vreți sa fiți artiști? Sau ce pana mea înțelegi tu prin sa fii original?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Majoritatea prea au devenit obsedați sa fie ca aroganți ăștia de la Antena1 sau KanalD, toți vor sa fie ca așa zisele vedete de la noi ca sa fie populari! Asta e părerea mea dar aici cred ca e de vina și nesiguranța și sentimentul ăla de anxietate! In multe locuri dacă nu ești manelist și nu ai telefon recent nou nu prea ești băgat in seama de ăștia populari.

| FreddieM a răspuns:

Ai problema asta? Elimin-o si vei vedea schimbari. Succes

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Pentru ca ti-e frica ca vei fi considerat ciudat.

| lilith16 a răspuns:

Eu ma consider asa, e ceva diferit fata de alţii, nu e greu(((: