| anonim_4396 a întrebat:

De ce in ziua de azi oameni nu spun ce gandesc, eu de exemplu spun chiar tot ce gandesc si cred ca asa ar trebui sa faca toti.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

Si eu spun ce gandesc dar in ziua de azi daca spui adevarul si faci bine ti se intoarce inapoi exact opusul.Dar eu nu o sa ma schimb, oricum ai fi, lumea nu te va accepta.Sunt pur si simplu oameni superficiali majoritatea.Tu sa nu te schimbi.Fii asa cum esti happy

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Pentru că oamenii sunt micinoşi, parşivi, egoişti, etc.Nu mai poţi numi pe cel de lângă tine cel mai bun prieten.Că te trădează când întorci privirea.

evenso
| evenso a răspuns:

Gresit, nu poti sa spui TOT ce gandesti.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Le este teama, rusine...
*-*

| oOSaritaOo a răspuns:

Eu sunt de părere că ar trebui să spunem ce gândim, dar să avem grijă cum o spunem. Şi depinde... dacă te gândeşti să faci ceva cu o persoană de sex opus, sau de acelaşi sexthinking, mă gândesc că nu-i spui. laughing

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Atunci cand situatia ta economica,a familiei in general,va fi in responsabilitatea ta,atunci nu vei mai spune chiar tot ce gandesti. Oamenii de,, deasupra ta, de care depinzi prin subordonare, au o doza de orgoliu, care ar putea fi deranjati de sinceritatea ta.Asa ca mai gandeste-te daca e o strategie buna sinceritatea totala...

| Cuvântul1 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Sau poate sunt oameni care ar aprecia asta

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Cuvântul1):

Da,dar acestia trebuie sa aiba un caracter deosebit, un spirit superior de libertate si o toleranta in ce priveste pe ceilalti.Din nefericire pe acesti oameni, care sa aprecieze adevarul in ceea ce-i priveste pe ei personal, ii poti numara pe degete.

| Cuvântul1 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Asta ii adevarat