| Alex00990 a întrebat:

Eu de fel nu beau prea mult. Dar cand beau, incerc sa beau alcool de calitate. Nu inteleg de ce majoritatea beau bere la pet si vin de cel mai ieftin. Poate ma lamuriti.
Mersi!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca sa iti ramana si tie de cumparat vin scump

| dannyel86 a răspuns:

Unii vor calitate si consuma putin alcool la preturi mari. Altii se multumesc sa cumpere mai mult, la calitate inferioara, cu aceeasi bani (la ei conteaza cantitatea).
Ce-i bun, e si scump! Iar romanul e invatat sa cumpere ieftin, prost (si de aici si cantitatea mai mare) decat un produs cu pret pe masura calitatii.
Pretul poate face diferenta.

| SomethingFunni a răspuns (pentru dannyel86):

Care e criteriul dupa care judecam daca o bautura e buna sau rea?

| dannyel86 a răspuns (pentru SomethingFunni):

Dupa calitate, ingrediente. Iar calitatea impune pretul, clar! happy

| Plato a răspuns:

Subestimezi valoarea unei Timisoreana la pet? Cata cruzime...
"Sh, sh, lasa, Ciucas, noi tot te iubim"

| lilith16 a răspuns:

Depinde, fiecare cu gustul lui

| Blueberry8 a răspuns:

Ca e criza tongue si cumpara ce e mai ieftin.