| xLionel a întrebat:

Eu ma consider o persoana putin cam "ciudata", o sa va explic imediat de ce. Sa incepem cu inceputul. In anul 2010(cand aveam vreo 10-11 ani) parintii mei mi-au luat primul calculator. Am stat un an fara internet si ma jucam diferite jocuri pe care le luam de la prieteni. Cand eram in clasa a IV a mi-am pus internet. Am inceput sa invat cum sta treaba cu el si dupa vreo luna mi-am facut un cont pe o retea de socializare(HI5) si stateam aproape toata ziua pe ea jucand jocuri. Cu trecerea timpului reteaua nu a mai fost la fel de populara si s-a facut un update. In acel update au fost scoase majoritatea jocurilor si site-ul si-a schimbat interfata complet. Deoarece HI5 nu mai prezenta niciun interes pentru mine am decis sa incerc ceva nou. Mi-am facut un cont de Facebook pentru prima data prin anul 2012. La fel ca si in cazul primei retele o foloseam doar pentru jocuri. Uite asa au trecut anii si am ajuns la liceu, in clasa a 9-a si pe Facebook nu am postat nicio poza cu mine si nu il folosesc pentru socializare. Problema este ma simt putin aiurea din cauza asta deoarece toti colegii mei au facebook si posteaza poze pe el numai eu nu. Acum intrebarea este:
Sunt "ciudat" sau nu?
Si nu vreau sa aud raspunsuri de genul: "Cine nu te lasa sa postezi o poza?" Nu vreau eu sa postez(nu va temeti nu sunt cel mai urat om de pe planeta laughing ) dar mie nu imi place aceasta idee. Adica pe Facebook in ziua de asta toti boschetarii au cont si posteaza tot fel de poze tampite si fara rost. Sincer mie nu mi se pare deloc atractiva aceasta retea de socializare. In raspunsuri vreau sa aud pareri despre felul cum gandesc si raspunsul la intrebarea de mai sus. Ofer fundita big grin

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Pai, unii folosesc facebook-ul pentru socializare, altii sa urmareasca diferite pagini/evenimente/reviste, altii sa se joace jocuri interesante.
Din moment ce nu iti pui poze cu tine, inseamna ca nu vrei sa fi identificat, sa ramai in anonimat. Pai, uite si aici, cati au poze cu ei insisi la avatar? Foarte putini! Bine, aici e oarecum si diferit, pentru ca poti cunoaste caracterul unui om, cintind ce comentarii si intrebari posteaza, dar si din jocuri iti poti da seama, din orice.
Foarte multa lume prefera sa ramana anonima, dupa cum am spus. Deci, macar esti linistit ca nimeni nu se baga in viata ta privata. Eu zic ca ai un motiv in plus sa fi linistit happy

| MorganaM a răspuns (pentru MorganaM):

Mersi de fundita happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti ciudat.Nici eu nu prea postam poze.Eu mi-am pierdut timpul degeaba pe acolo.

| immaBeast a răspuns:

Nu esti deloc ciudat, eu il folosesc sa ma joc cateva jocuri pe el, cam atat.
Plus ca cei de la facebook au recunoscut acum ceva timp ca utilizatorii de facebook nu au intimitate 100%, ( au bagat o vrajeala ieftina ca nu o sa se mai intample, ca nu stiu ce. ) adica multe informatii din contul tau sunt luate de catre cei de la facebook, date personale, conversatii si poze.

| Aresasus a răspuns:

Nu esti deloc ciudat! Si eu il folosesc doar pentru jocuri, am doar o poza de profil de acum doi ani! Facebookul este doar o retea unde sa socializezi, adica sa te expui....adica nu prea vei mai fi in siguranta....ramai asa cum esti! Fundita?

| TPUuser282828 a răspuns:

Cunosc multi care nu-si pun poze sau o fac odata la 10000000 de ani, printre care si eu. Nu e nimic ciudat. Sunt doar doua categorii: cei care vor sa-si puna poze, si cei care nu

| Zamfyra a răspuns:

Nu esti ciudat.Procedezi bine, nici mie nu mi se pare asa atractiva aceasta retea de socializare.Si eu am avut un cont dar l-am sters acum cateva luni.Nicio problema, nu esti ciudat...