| Chaosmedia a întrebat:

M-am gandit sa imi achizitionez un nou telefon si as vrea sa aleg intre iPhone 4 sau Samsung Galaxy S II. Care credeti ca este mai bun (din punctul vostru de vedere) si pe care ar trebui sa il aleg? happy

2 răspunsuri:
| Gogu06 a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=3275 aici ai compararea celor 2, camera e mai buna la galaxy, memoria la fel, procesorul este mai bun tot la galaxy, dispalyul este mai mare la galaxy, bateria tot galaxy, iphone nu are Java MIDP emulator, samsungul este si mai ieftin. Per total Samsung este mai bun.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Din punctul meu de vedere Samsung. Nu am incredere in Iphone, au avut multe probleme: de exemplu cu bateria care nu tinea nici macar 1 zi.
In afara de asta, Iphone 4 nu suporta card de memorie, iar Galaxy S II are si memoria mai mare si suporta si card de memorie.
Cat despre camera, Iphone are 5MP, iar Galaxy 8MP si camera secundara de 2MP ( fata de Iphone care are VGA ). In plus, Galaxy mai are si detectarea fetei si a zambetului si stabilizator de imagine.
Nu in ultimul rand, la Galaxy avem Dual-core si java.
Bateria: Galaxy are timpul de standby pana la 710 h (2G) / pana la 610 h (3G), iar Iphone cam pe la jumatate.
Ca pret, Iphone e putin mai scump.
In concluzie, eu votez pentru Galaxy big grin
Din punctul meu de vedere, Iphone este mai mult un telefon de fite, pentru ca este de la Apple.