| danielz a întrebat:

Vreau sa va intreb ce parere aveti despre citirea rapida, am cautat pe net metode de a citi rapida si chiar am facut si cateva exercitii de citire rapida timp de cateva zile, am aflat ca pentru a citi mai repede trebuie sa imi maresc campul vizual dar sa incerc si sa elimun subvocalizarea...Ce parere aveti despre citirea rapida? Aveti cunostinta despre asa ceva, si trebuie sa continui cu ea pana voi avea rezultate, adica sa citesc tot mai repede, poate imi recomandati ceva site-uri...Sa aveti o zi frumoasa happy

2 răspunsuri:
| Ghost963 a răspuns:

Buna,si pe mine ma intereseaza aspectul asta si vreau sa stiu daca merge treabacu citirea rapida.Mersi anticipat happy