| ANDREIAd a întrebat:

trebuie sa fac dosar pentru bursa de merit? sunt in clasa a-11-a si astazi am fost la secretariat si am intrebat daca trebuie dosar si nu mi-au raspuns. mi-au zis ca sunt pe lista cu bursele de merit si ca ma vor anunta cei de la secretariat cand trebuie sa merg dupa bani. deci nu trebuie sa fac nici un dosar?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Pentru asta trebuie sa ai medie, nu dosar.
II. BURSELE DE MERIT se acordă elevilor care se încadrează în cel puţin

unul din cazurile următoare:
a) au rezultate deosebite la învăţătură: au obţinut media generală de cel putin 8, 50 şi nota 10

la purtare la sfârşitul anului şcolar 2011/ 2012 (pentru elevii claselor VI, VII, X, XI ŞI XII);

b)au obţinut locurile I, II sau III la etapele judeţene ale olimpiadelor şi concursurilor

şcolare naţionale organizate de MECTS în anul şcolar 2011 - 2012; c)au obţinut locurile I,

II sau III la etapele judeţene ale competiţiilor/ concursurilor cultural-artistice, cu caracter

sportiv sau cu caracter tehnico- ştiinţific, de nivel naţional, organizate de MECTS în anul

şcolar 2011 - 2012.

| ANDREIAd explică (pentru CM7YRE):

Mersi mult pentru raspuns. big grin

1 răspuns: