| gandurisiopinii a întrebat:

Salutare tuturor!

Să presupunem că extratereștrii ar exista. După voi, care ar fi motivele pentru care nu ne-ar vizita?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

... intrebarea este : oare au posibilitatea?

Crezi ca ei ne pot vizita cand au chef doar ca nu o fac? Sunt singur ca mai sunt alte forme de viata in univers care cauta acelasi lucru.
Noi abia putem face o calatorie pe marte, cu oameni, dus-intors. Crezi ca extraterestrii trec din galaxie in galaxie cum trecem noi strada? Nup. happy Sunt si ei la fel. Poate cu o altfel de tehnologie dar tot nu-i suficient de buna cat pentru calatorii cum vedem in filmele SF. happy Cu OZN-uri care aparent nu consuma nimic si care au o viteza mai mare decat cea a luminii.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De frica lui trump, nu vezi ca are un buton mai mare ca piticul atomic, distanta mare, nu exista viata complexa, cine stie

| mentholinks a răspuns:

Eu am venit in vacanta pe Terra.

| GoldenZenith a răspuns:

Si extraterestrii trebuie' sa mai rada din cand in cand.

| FaraNumePls a răspuns:

De unde știi că n-au făcut-o? Știi ce zice una dintre multele conspirații, nu? laughing

| drutzix a răspuns:

Din mai multe motive.
Poate au facut cateva studii si exista sanse foarte mari ca civilizatia noastra sa se auto-distruga daca suntem vizitati.
Poate vor sa studieze evolutia umana de la distanta.
Poate isi dau seama ca daca ne vor vizita si ne vor asista cu tehnologie vom deveni dependenti de ei si nu vom avea stiinta noastra.
Sau poate nu pot sa ne viziteze, poate nu exista tehnologie care sa poata sa ajunga aici repede.
Poate habar nu au ca existam (se afla la o distanta de peste 100 de ani lumina).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult mai evoluati si mai destepti decat noi, ne-ar observa doar daca ar fi mai inculti de cat noi ar incerca sa ne viziteze.

| Petrovic a răspuns:

Poate nu știu că existăm, ne-or căuta.

| crazypop a răspuns:

Da exista ma, sunt la guvern acum, negociaza un tratat de pace cu premierul.

| TheLifeIsGood a răspuns:

De unde stii ca nu ne-ar vizita? happy Ar fi mult mai evoluati decat noi, ar putea arata oricum... inclusiv ca oamenii pe care ii intalnesti zilnic, la magazin, la scoala, pe strada etc. Doar nu te-ai astepta sa se afiseze asa, ca in desene, gen verzi, cap mare, un ochi, nu? laughing

| munteanuionvictor a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

E posibil să ai dreptate.

| ColdHeart a răspuns:

Prea multa tristete pe aici

| Anonim820 a răspuns:

Nu sunt locurii de parcare

| BogdanKing27 a răspuns:

Dacă ar auzii manele, ar fugii