| Gregory a întrebat:

Salutare tuturor! Voi ce ştiţi despre cazul următor? Zilele trecute am auzit la radio impresionanta poveste a lui Răzvan Zainescu, un om care chiar işi doreşte să trăiască, şi care face zilnic eforturi deosebite pentru a putea reveni la activitaţile de zi cu zi.
Răzvan este un tânăr de 32 de ani, remarcabil, inteligent, cu un deosebit simţ al umorului, cu studii solide, care şi-a ales singur drumul având un viitor promiţător.
A absolvit liceul teoretic „Alexandru Ioan Cuza", şi apoi „Academia de Studii Economice" din Bucureşti. Îndată ce a terminat facultatea a plecat, printr-un program AIESEC, să lucreze la Mastercard în Saint Louis, Missourri. Cu o lună înainte să i se termine contractul, a intervenit decesul prematur al tatălui său. Răzvan s-a întors acasă, asumându-şi responsabilitatea de a-şi proteja familia, şi a fost tot timpul alături de mama şi sora lui.
Viaţa şi-a urmat cursul. Răzvan a lucrat pentru Reuters, Oracle şi Deloitte şi a fost acceptat la MBA (http://www.linkedin.com/pub/razvan-zainescu/1/18b/50a).
Unul dintre cele mai importante momente din viaţa lui a fost întâlnirea cu Raluca, aleasa care nu a încetat să-i bucure inima. Cei doi s-au cunoscut în urmă cu cinci ani. Din prima clipă s-au plăcut şi au înţeles ce înseamnă iubirea adevărată: „să iubeşti şi să te laşi iubit". Anul trecut, pe 20 iunie 2008, s-au căsătorit. A fost o nuntă minunată aşa cum şi-au dorit: cu mulţi prieteni şi cu cei mai apropiaţi din familie. Au cumpărat un apartament, şi l-au aranjat după gustul lor. Se hotărâseră, ca în 2009, să aibă un copil, şi apoi să fie părinţi cu „doi baieţi şi o fată". Visul lui Răzvan: „să fie la casa lui, cu soţie şi copii" se realiza pas cu pas. Vise minunate ca ale oricărei tineri familii! Aveau toată viaţa înaintea lor şi doreau să o trăiască din plin, frumos şi cu multă iubire.
Dar viaţa i-a rezervat lui Răzvan o grea încercare la care nimeni nu se aştepta.
Continuarea poveştii lui Răzvan o găseşti aici:
http://www.razvan-zainescu.eu/povestea-lui-razvan/
Am decis că îl pot ajuta şi cred că şi TU poţi face acest lucru. Răzvan are nevoie de ajutorul tău! Uite cum îi poţi fi şi tu de folos: printr-un SMS, valabil în reţelele Vodafone, Orange şi Cosmote, la numărul 890, prin care vei dona 2 euro pentru tratamentul lui. Cei care chiar nu au posibilitatea aceasta, pot veni în sprijinul acestui om şi prin împărtăşirea acestei poveşti de viaţă familiei, prietenilor, rudelor, tuturor cunoscuţilor prin diversitatea mijloacelor de comunicare de care dispunem astăzi. Astfel, niciodată nu se ştie la urechile cui ajunge aceasta, şi poate un om/mai mulţi oameni cu mari posibilităţi financiare îi vor face un mare bine acestui semen al nostru. Orice ajutor este binevenit! Dumnezeu să-l binecuvânteze şi să-l ajute!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu să-l binecuvânteze cu tot ce crede EL de cuviinţă că are nevoie. Aş dona şi eu 2 euro, dar nu am credit. Am să mă rog pentru sănătatea lui...Doamne ajută!

Toate cele bunewinking

2 răspunsuri:
| vilmaristul a răspuns:

Ce mai poti spune in fata acestei tragedii
doar sa mi exprim regretul ca nu pot face nimic sa l pot ajuta, si sa i doresc tot binele din lume, si sa se gasesacasa oameni cu stare care sa i permita sa si continue viata

| adika a răspuns:

Am intrat pe siteul dat si am citit povestea lui. L-am vazut prin Oracle, am lucrat si eu un timp scurt la Oracle si mi-l amintesc. Nu stiam ce i s-a intamplat. Am sa trimit mai departe tuturor prietenilor, cunostintelor, clientilor, rudelor, mesajul si linkul catre povestea lui. Noi atat putem face, dar rugaciunile catre Dumnezeu ii pot aduce inapoi viata normala, sanatatea!