| anonim_4396 a întrebat:

Vine iarna grea cu viscol si ninsori abundente si in Bucuresti zilele acestea, vă bucurati? M ai sperati sa vina iarna după zilele acestea cu temperaturi de primăvară? Temperaturi de Aprilie.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i vorba de sperat, fiindcă știam că într-o bună zi, zăpada, viscolul și gerul vor veni. E mijlocul iernii, iar la un moment dat, iarna trebuia să își intre în drepturi.
Eu nu iubesc iarna, mi-ar fi plăcut să avem temperaturi primăvăratice, măcar până în martie. Dacă ar continua să fie tot o vreme blândă, cu soare mult, mi-aș aminti cu încântare (peste ani), că am iubit iarna, măcar o dată în viață. happy

11 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Mai ales la mine la nunte, arfi normal.
Pe perioada vacantei au avut de pierdut dela cei care inchiriaza echpamente sau care administreaza transportul pe cablu, la monitori de schi, la cei care vand ceaiuri / vin fiert pe partie.Sau cei de la pensiuni
In schimb este bine pentru cei care trebuie sa plateasca caldura, e posibil sa plateasca mai putin.
In orice caz,, am pacalit jumate din iarna, desi aici avem zapada si in martie.

| GoldenZenith a răspuns:

Sa vina day dreaming. Și așa sărbătorile au fost compromise din cauza că nu am avut zăpadă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ce bine ar fi...de cand astept! Chiar nu mi-a placut vremea asta cu temperaturi ridicate eu detest primavara si nu ma simt bine deloc. Vreau sa ningaaa...

| OnePiece a răspuns:

Finally.

Desi iar o sa fie plin televizorul de breaking news.

| FoundYouLover a răspuns:

Eu o sa ma bucur cand o sa vina vara.Ma ustura nasul de atata stat cu el in batista, ca frigul aduce cu el si alte "bucurii": raceli, viroze, gripe, streptococi, bronsite, etc.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Toate schimbarile astea climatice sunt efectul incalziri globale. Deci. Eu spun ca sunt sanse sa nu mai avem iarna ca inainte.

| DiyanAndorea a răspuns:

Fiecare anotimp este frumos in felul lui...dar, damn, serios acum, de ce dupa vacanta? :,)) De Craciun si Anul Nou zapada era mult mai dorita. Nu ma bucur deloc, pentru ca am un drum infernal pana la liceu si o sa inghet pana ajung laughing Dar astea sunt legile naturii, n-ai ce sa faci

| Spataru_Doina_1979 a răspuns:

Da vina pe kin jong un asta care arunca face teste cu bombe nucleare si poluatia in general

| PepsiGirl a răspuns:

Eu sper din tot sufletul sa vină un pic de frig ai zăpadă sa simt și eu ca e iarnă

| AlexandruV993 a răspuns:

La stiri o zis ca o sa ninga, si da, abia astept sa ninga!
Off, chiar ca a fost ciudata iarna asta.

| Ella_Elena_1996_IJQw a răspuns:

Temperaturile s-au schimbat mult in ultimii ani si este posibil sa avem o iarna foarte grea anul acesta sa ne tina pana pana in prilie mai chiar