| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Vreau să știu dacă un telefon se strică dacă îl scoți de la încărcat înainte de a fi 100% sau dacă pe parcursul încărcării îl mai scoți din când în când din priză?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salutare! Mie nu mi s-a stricat, deci, nu.

| LoveSleep a răspuns:

Nu se strica. Bateria se strica daca o lasi sa se descarce pana la epuizare. Las-o de cateva ori si-o sa vezi ca va tine tot mai putin.
Daca eviti partea asta ar trebui sa te tina destul de mult. Acumulatorii Li Ion, cum se folosesc acum nu au nevoie de cicluri de incarcare descarcare, nici sa scoti telefonul de la incarcat peste noapte, nici alte aberatii pe care ti le sugereaza bunica-ta.