| Doctorfishadi a întrebat:

Salutari!
A reusit careva sa prinda fazani fara arme?
Vreau numai metode incercate,nu auzite,cum este cea cu borcanul.
Desi cica este verificata eu nu cred ca fazanul intra in borcan,voi ati prins asa?
In zona numarul lor este enorm,sunt asa multi ca au inceput sa ii prinda cainii vagabonzi, deci nu asta este problema.

1 răspuns:
| Laurentiu1993 a răspuns:

Incearca sa iei careva boabe de porumb si cu un ac ii dai gaura in mijloc si legi boabele cu ata/sfoara. Fazanul le va manca si asa il vei putea prinde, nu le va face rau felul in care il vei prinde... am auzit de la un prieten de metoda acesta deoarece prin zona unde sta vin cativa. Succes