| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Vă prezint următorul scenariu, am vorbit cu o fată și după ce ne-am cunoscut mai bine, am invitat-o la o plimbare în parc, bun, iar după ce ne-am întâlnit, am început să o iau de mână, dar m-a respins, adică m-a ținut un pic și după mi-a dat drumul, am mers un pic, iar după am luat-o de ambele mâini și am cuprins-o de mijloc, i-am mângâiat un pic părul și (adică am dat semnale că o vreau), am dat s-o sărut.Ei bine aici e problema(hahahahha), s-a tras înapoi, iar după a plecat, nu a fugit sau ceva, doar a zis că ne mai vedem.

Deci, mai sunt în joc sau nu?

Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ma uit si vad ca ai primit nu mai sfaturi de cacao.
Asa e cand lipsa de experienta isi spune cuvantul.
Uita de vajeli precum "e prea devereme" sau "ofera-i timp"
Astea sunt basme.
Multi ajung la sex direct de pe chat, ce sa mai vorbim de intalniri si anumite respingeri.
Daca era atrasa abia astepta momentu.
Cu alte cuvinte si fara prea multe explicatii, next!
Succes!

| Emma30555 a răspuns:

Mai ești în joc, primul sărut vine mai greu dacă nu sunt circumstanțe potrivite

| Henrypericolpublic a răspuns:

Las-o putin și după aceea o iei iar în primire, dar intr-un mod frumos, elegant, ușor. Sper sa fie bine.

| Horus35 a răspuns:

In primul rând, tu ai dat semne că " o vrei" din momentul în care ai invitat-o în parc. Era rândul ei să-ți dea un semn că te vrea. Faptul că a acceptat invitația poate însemna că a vrut să fie acolo sau că nu a vrut, dar i-a fost Rușine să te refuze sau nu era hotărâtă și a ales să-ți dea o șansa. Trebuia să ai răbdare, să analizezi situația și comportamentul ei, nu sa te înfigi. Câți ani ai? 13?
În al doilea rând, fetele (și majoritatea persoanelor) pun accent pe ceea ce înseamnă spațiu personal și atingeri. Dacă eram in locul ei, vorbeam de doua săptămâni și as fi acceptat să ies cu tine in parc, se termina foarte repede și clar, fără dubii, de la prima încercare de a îmi pune mâna pe talie sau păr. Nu poți să intri in spațiul personal al unui om așa. Dacă ai văzut ca nu vrea să-ți atingă mâna, de ce ai încercat in final să ii atingi părul? Nu mai zic de sărut... asta chiar e...limita de jos.
Sunt multe lucruri, gesturi, conversații care sunt destinate prietenilor sau exclusiv îndrăgostiților, nu unor necunoscuți ce vorbesc de 2 săptămâni. Ceea ce ai făcut e lipsit de respect față de tine și față de fata aceea.
Game over.

| 1231242 a răspuns (pentru Horus35):

Salutări!

Ai și tu dreptatea ta, dar țin să te contrazic, nu pot să spun doar pentru că ne-am întâlnit undeva înseamnă automat că o vreau, adică poate fi un semn, dar nu cel principal, în legătură cu atingerile, eu sunt de părere că nu am atins-o în zonele sexuale,(apropo talia este una, iar mijlocul este altceva), iar părul adică, hai că mai înețeleg cu mijlocul, dar părul, pe bune?! Poate că tu ești mai, cum să zic, în fine.ții mai mult la spațiul personal, dar mă rog.

| Horus35 a răspuns (pentru 1231242):

Era și culmea s-o atingi pe sâni după doua săptămâni. Păi, se pare că ea e la fel ca mine legat de spațiul personal. Ghinionul tău. Și cam da, dacă o inviți undeva ii arați clar ca îți place compania ei și vrei sa petreci timp cu ea, că o vrei in preajma ta.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Acordă-i timp, nu te grăbi noi fetele oferim mai greu o șansă deoarece nu vrem să fim rănite, dezamăgite etc... Dacă o iubește acordă timp și răbdare?

| 1231242 a răspuns (pentru JustMeDeea2019):

Bună!

Păi vorbim de 2 săpt, nu pot spune că o iubesc, dar țin la ea, m-am atașat de ea mai bine zis.

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru 1231242):

Păi și oferă-i timp, luați-o pas cu pas?