| Litten a întrebat:

Saluuuuuuut! Sunt intr-un proiect de scoala. As dori sa va intreb ceva. Tema proiectului este Tehnica si Creativitate. M-am gandit sa fac proiectul despre origami. Este buna alegerea mea? Da sau Nu, daca Nu spuneti-mi parerile voastre despre ce sa fac proiectul cu tema Tehnica si Creativitate

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti scrie despre origami, se incadreaza perfect in tematica, insa nu stiu in ce masura vei gasi documentatie relevanta.
Cred ca mai accesibil ar fi sa scrii despre jocurile tip "Lego", istoria lor (incepand de la jucarii cioplite din lemn cu lama de cutit, cuburi de lemn etc. pana la jocurile Lego actuale care contin si automatizari inteligente.