| aNOnim876887686786 a întrebat:

Sambata mi-am luat un Evolio Onyx de pe eMAG. Nu am fost acasa cand a venit pachetul pentru a-l deschide sa vad daca totul este in regula. Cand l-am deschis cand am sosit, am observat ca tipla incarcatorului era rupta. Am ignorat asta crezand ca a fost probat inainte de ambalare. L-am incarcat doar 1 data de cand l-am luat. Ma tine putin bateria, poate din cauza faptului ca e smartphone (1-2 zile). Ieri nu am ajuns la timp acasa sa-l incarc si s-a descarcat de tot. Cand l-am bagat la incarcat nu se mai aprinde de loc. Eu cred ca e din cauza incarcatorului Cand il trag din priza ramane aprins becul de la incarcator. Intrebarea mea este : De ce nu se aprinde? Smartphone-urile trebuiesc incarcate pana sa se descarce de tot? Trebuia sa-l las la incarcat prima data 24 de ore pentru a ma tine bateria mai mult? L-am lasat 3 ore. Am garantie la el. O sa-l trimit in service dar vreau sa stiu in general de ce nu se poate aprinde un telefon chiar daca e bagat la incarcat? Am tinut apasat pe butonul de alimentare dar nimic.

1 răspuns:
| mont a răspuns:

Probabil s-a descarcat prea profund si isi revine cu un reset sau incarcare directa a bateriei fara a trece prin circuitul telefonului (in unele cazuri incarcarea directa duce la pierderea garantiei). In caz ca nu iti place poti sa il returnezi in termen de 30 de zile.