| DaVinci29 a întrebat:

" Scopul scuza mijloacele". De acord sau nu? De ce?

3 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

''Scopul poate scuza mijloacele cât timp este ceva care să scuze scopul.''winking

| CeaCuMasca a răspuns:

De fapt, intelesul vorbei asteia e foarte vag.In mod clar, nu poate fi luat precum un mod de viata, dar nici nu te poti opune complet. Face parte din natura noastra ca oameni, dar are o limita.Inainte sa afirmi daca esti pro sau contra acestei zicale, trebuie sa mergi cu mintea pana la extreme.Eu spun ca uneori da, alteori ba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da, atat timp cat nu lezeaza pe nimeni.
Te pup!