| TrustStyle a întrebat:

Scuze de categrie....deci,Salut TPU, am 14 ani,si de cand ma stiu,imi rod unghiile, sau pielitele degetelor..Mentionez ca am foarte multe pielite decojite sub unghie,si e foarte naspa,faza e ca nu stiu cum as scapa de ele,pentru ca daca le-as rupe...apar iar,am testat astalaughing. Intrebarea e,cum pot scapa de ele. Ca de rosul unghiilor pot s-o fac, dar de pielea aia ruptalaughing? cu ce pot da pe ea.

1 răspuns:
| Alexalice10 a răspuns:

Din cate stiu, exista un lac de unghii special pentru cei care si le rod. Este foarte amar la gust chiar te face sa nu iti mai rozi unghiile. Si cred ca ar ajuta si pentru pielite, nu o sa mai vrei sa bagi degetele in gura.laughing Am incercat! am avut si eu pielite din acelea sub unghii, dar le-am lasat acolo, nu le-am rupt si dupa un timp au disparut. Sper ca te-am ajutat! :*