| CuriousGirl_5341 a întrebat:

Se apropie ziua prietenului meu, si m-am gandit sa ii fac un tort si sa iau o sticla de vin. m-am gandit la astea pentru ca nu ii stiu gusturile si ce i s-ar potrivi nu suntem impreuna de mult timp.si iar la vin nu stiu ce vin sa ii iau.sau aveti voi o idee mai buna? ce ziceti ma ajutati?big grin Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Hm...eu zic sa ii faci o cina romantica.
desertul poate sa fie tortul, dar inainte de desert mai mancati ceva.eu iti recomand sa faci paste, pentru a sunt cel mai usor de facut si sunt foarte gustoase.sau poti sa comanzi acasa niste paste gata facute.la tort iti recomad sa faci un tort de ciocolata.cred ca asta s-ar potrivi cel mai bine.eu l-am incercat pe acesta si este foarte simplu de facut si foarte bun.http://gastronomie.ele.ro/Tort_deliciu_de_Valentine_s_Day_--r3172.html. poti sa ii faci ce forma vrei tu, nu trebuie sa fie neaparat inima.
la bautura...cum a zis si harciog.eu zic ca e mai bine sa isi aleaga el bautura. daca il vei invita la cina la tine nu cred ca va aduce ceva, dar poate il vei putea invita cu tine la cumparaturi.
fa tortul inainte, sa fie aia surpriza si invita-l cu tine la cumparaturi.intreaba-l daca nu vrea sa vina la tine sa luati cina impreuna.il scoti la cumparaturi si asa va putea el alege vinul potrivit pentru mancare.sunt sigura ca se pricepe mai bine la bauturi decat tine. dupa mergeti acasa si apucati-va de gatit impreuna. o sa va distrati mult in timp ce pregatiti mancarea.
distractie placuta! si la multi ani!

2 răspunsuri:
| Cjay a răspuns:

Vin "Sange de Taur"

| nini69 a răspuns:

Dece mai bine nu-i faci o petrecere surpriza cum ii place lui mai mult si mai mult pe lume da fii suptila casa nu-si dea seama!