| Nimeni10 a întrebat:

Mai merita sa pleci in UK?
Nu prea stiu ce sa fac sa rămân in țara sau sa plec.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai bani de viza de turist si excursie, da.
Ca de muncit s-a taiat, iar acum incolo, nu mai poti intra fara viza legala de munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai o ofertă de muncă acolo, merită.
Dacă apoi îți va merge bine, poți să rămâi în condiții legale.

| FreddieM a răspuns:

Germania nu? E mai prospera decat UK. Si e si mai usor de gasit job. Basta ca esti bun pe profesia ta.

| Nimeni10 explică (pentru FreddieM):

As pleca acolo dar nu la cine si nu cunosc pe nimeni

| FreddieM a răspuns (pentru Nimeni10):

Eu zic sa nu-ti fie teama de necunoscut, poti incerca, e mai convenabila Germania acum. In Uk se vor schimba regulile in curand, vize pentru sedere, motivul sederii, vor accepta doar persoane cu calificari si experienta care si-ar putea da contributia in interesul tarii, nu mai merge cu,, merg acolo, fac orice". De-as fi in locul tau, glont as emigra in Deutschland, prin propriile puteri si competente, fara sa mai deranjez pe nimeni. Ca si aici e o problema. Dar asta e un alt discurs.

| Nimeni10 explică (pentru FreddieM):

In uk la constructii la romani 60 lire pe zi imi da

| Thecurious a răspuns (pentru FreddieM):

Domnule, pentru Germania ai nevoie de cunosterea limbii germane.
In Romania nu este predata, in scoli, limba germana.

| FreddieM a răspuns (pentru Thecurious):

Nu te teme domnule, merge si putina engleza daca stii. Aia inteleg engleza fara probleme.
Pace

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merită dacă știi engeză și ai o calificare.

| Thecurious a răspuns:

De ce sa pleci?
Daca esti student, DA!
Britanicii au cele mai bune universitati din Europa.
Daca esti in cautarea unui loc de munca, trebuie sa cunosti limba engleza si sa ai o calificare.