| Aldutssss31 a întrebat:

Se pricepe cineva la interpretarea viselor? Am un bebe de 3 săpt si am visat ca eram gravidă cu ea si eram intr-o camera întunecată doar cu o lumină îndreptată spre mine si o femeie pe care n-am vazut-o niciodată m-a întrebat dacă stiu ce e si am zis ca e fata, iar ea a zis ca da dar n-o sa am parte de ea. Apoi a apărut o fata de vreo 20 de ani lângă mare care mi-a spus că n-a murit dar a plecat sa lucreze pe mare.Ce înseamna visul?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Unele proaspete mămici intră în depresie postnatală.
La dumneavoastră, această situație s-a transformat în o stare de neliniște, care conduce la astfel de vise.
Visele în majoritatea cazurilor sunt gândurile bune sau rele care ne bântuie.
Cel mai bine pentru dumneavoastră este să mergeți la un medic specialist psiholog, alături de care să depășiți această perioadă de neliniște postnatală.
Sănătate și fericire micului prinț!

| Drimmero a răspuns:

Piele de gaina mi-a dat visul tau, cam horror. Nu inseamna absolut nimic, sunt doar vise si atat. De obicei apar in cele mai random moduri,, am avut la d-astea pe care nu le-am inteles niciodata, tu ai avut un cosmar mai degraba, nu au niciun sens, cine iti spune ca visele au o interpretare sunt prosti si prea cu foame in glanda dupa senzational.

| siriusblack98 a răspuns:

Probabil are legatura cu toti tinerii care pleaca sa lucreze in strainatate din cauza conditiilor proaste de pe la noi.Visele nu inseamna nimic.Sunt doar gandurile din subconstientul tau. Uite eu am tot visat ca ma voi intoarce la o firma pentru care nu mai lucrez de mai bine de jumatate de an desi nu intentionez sa mai revin acolo.Asta nu inseamna ca ma reangajez in acel loc daca am visat asta.Inseamna doar ca m-am gandit ocazional din diverse motive la respectivul loc.

| lorix a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti mai bine. Si un timp incearca sa dormi langa fetita ta, daca ea are camera separata. Asta te va face sa te simti mai bine, fiind apropiata de ea noaptea. Oricum, urat vis.