| KiddFaraSentimente a întrebat:

Servusbatting eyelashes. Deci am si eu o nelamurirethinking Mai nou la foarte multe raspunsuri si intrebari vad "dau/vreau fundita". raised eyebrows Adica, va pasa mai mult de o amarata de fundita decat sa ajutati oamenii?! Va pasa mai mult ca ceilalti sa vada ca aveti un rang mai mare, decat ca cineva sa va multumeasca pentru un raspuns bun?! tongue Explicati-mi si mie, va rog, de ce conteaza atat de mult fundita pentru unii? Mi se pare stupid. straight face

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Si eu am observat chestia asta si chiar le-am trimis mesaje pentru atentionare, sper ca nu le-am trimis degeaba.Aceste pesoane care cersesc fundite nu cunosc scopul site-ului si consider ca respectivii ar trebui raportati. Cei care fac asta{consider eu} sunt doar niste copii, si nu ma refer la varsta ci la materia cenusie.

Bafta.

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Majoritatea userilor care cer sau ofera fundita sunt copii in varsta de pana la 14-15 ani. Asta-i mentalitatea lor, privesc fundita ca pe un lucru solemn. Nimic mai pueril, creste inima-n ei cand vad puhoiul de fundite la profil, banuiesc. Oricum, independent de asta sunt si useri care ajuta de bunavoie, toata stima si respectul.
La un moment dat o sa realizeze ca funditele sunt chestii colaterale, superficiale, iar atunci o sa se revina la normal. Sper.
Hai sa ajutam de bunavoie, fara a astepta ceva in schimbwinking!

| HBK a răspuns:

TU poate vezi problema altfel, legat de fundita. Dar pentru unii, o vad ca pe o consolare, o recompensa, un premiu virtual.Cu toate ca, poti fii multumit ca ai ajutat o anumita persoana si fara primesti ceva in schimb ca semn de pretuire. Dar asa este politica site-uluihappy

| tania77 a răspuns:

Servus, se pare ca da pe unii i' multumeste mai mult o fundita decat o intrebare inteligenta sau un raspuns folositor. Asa este vor sa para mai superiori(destepti) decat restul, eu i numesc vanatori de fundite.Eu una nu m-am inscris pe acest site pentru. fundite ci pentru a ajuta oamenii atat cat pot prin raspunsurile mele, si din fericire sunt multi ca mine pe aici care chiar ajuta oamenii, fara a cere fundite. Cei care scriu la sfarsitul intrebari dau fundita vor ori sa atraga atentia asupra intrebarii, ori cersesc raspunsuri pentru ca saracii nu prea primesc raspunsuri.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Ajut oameni pentru fundiţe.

| GeorgeRadu a răspuns:

Chiar e stupid chestia asta cu funditelehee hee, mai bine le-ar scoate. Mai bine ar scrie utilizatorii ajutati-ma repede sau ceva nu dau fundita, ca atunci se inghesuie toti si dau raspunsuri proaste...hee hee

| perla a răspuns:

Pentru ca le place scarpinati in cornite, NU CRED CA 100000000000000000000000000000000000000000000 de fondite ar putea ajuta, doar ca asta e modul in care se premiaza un sfat bun.asa ca:::

| Marian_2691 a răspuns:

Daca nu au avut jucarii cind au fost mici? trebuie sa-i intelegem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar, unii oameni(nu numai in cazul acestui site) cand fac un lucru asteapta rasplata, fara sa-si dea seama de rostul actiunii. Siteul acesta e facut pentru a oferi ajutor, nu pentru a te lauda ca ai funde. Trebuie sa te bucuri ca ai putut ajuta pe cineva, nu ca ai primit funda. Oricum, daca cineva face un lucru si asteapta rasplata oricum nu o primeste pentru ca, cu gandul la rasplata faci acel lucru aiurea. Totul trebuie facut cu suflet si daruire.