| Flav a întrebat:

Si afara ploua, ploua...

29 răspunsuri:
| Flav explică:

Mi s-a blocat si TPU-ul cu ploaia asta.cred c-o sa-mi apara de 2 ori raspunsul.
Consider ploaia un remediu mai bun decat sedinta unui psiholog, decat sfaturile unui prieten sau morala unui parinte.

Si inca privesc blocat trasesul picaturilor de ploaie si lovirea lor de asfaltul abatut de soare
Sper ca ploua si la voihee hee

| Flav explică:

Mihaela.cand am creat postul, afara ploua, si imediat m a dus cu gandul la melodia Marinei Voica.auran a sesizat imediatwinking .si era trecut si de ora 9, exact ca-n melodie
Cei care n-o stiu, le doresc s-o caute si s-o asculte, auditie placuta, ca ploaia s-a terminat sad

| Flav explică:

Andreutz. cea mai tare melodie cu sau despre ploaie, pentru mine personal e Cargo - ploaia. E una din preferatele mele, intotdeauna m-a fascinat melodia aia, si videoclipul. Dementiale amandouawinking

| Flav explică:

Consider ploaia un remediu mai bun decat sedinta unui psiholog, decat sfaturile unui prieten sau morala unui parinte.

Si inca privesc blocat trasesul picaturilor de ploaie si lovirea lor de asfaltul abatut de soare
Sper ca ploua si la voihee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Off...Ploaia asta.Strica toate planurile.happy Nu e asa?big grin

| lia a răspuns:

Cand veneam intr-o seara de la sala, m-a prins ploaia. Primul impuls a fost sa incep sa alerg dar, dupa un timp, am realizat ca deja eram destul de uda (va rog frumos, fara interpretari obscene) si, pana acasa mai aveam destul de mers. Atunci am realizat pentru prima oara cat de multe am pierdut cand, preferam sa ma ascund sub umbrela si nu lasam picaturile de ploaie sa imi mangaie fata.
Nu are rost sa mint ca, de atunci am inceput sa nu mai consider umbrela ca un accesoriu dar, sunt sigura ca cu prima ocazie, cand ploua si ma ia prin surprindere, nu mai incep sa fugwinking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Iubesc ploaia. E reconfortanta. Revigoranta.

auran
| auran a răspuns:

Si-i trecut de ora 9
si mi-e dor de-o sarutare
chiar din departare... big grin

| ioanaa a răspuns:

Imi place sa privesc ploaia, sa o ascult, ma relaxeaza. cum ai zis si tu, e mai benefica decat o sedinta la pisholog.

| Mya a răspuns:

Afirmatia ta, ma duce cu gandul la versurile trupei voltaj...
"Si ploua, ploua, ploua peste inima mea
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta..." broken heart

| Irina a răspuns:

..Si-i trecut de ora 9"

| andreutz a răspuns:

In cazul asta imi permit sa iti sugerez si eu o melodie, apropo de ploaie...de la nicu alifantis- ploaie in luna lui martie...

| andreutz a răspuns:

Flav, de acord cu tine...la mine e pe locul 2 cargo...pe locul 1 se afla nicu alifantis, dar si paula seling...canta si ea aceeasi melodie... vocea e superba... o stii?

| idanna a răspuns:

Si n-ai umbrela?

| larisa_8487 a răspuns:

Idem @mihaela... evit sa ascult melodia asta... mi-a dedicat-o baiatul pe care l-am iubit(sg din viata mea pentru care am simti cv asa deosebit)...ideea e k prima oara ne-am vazut la mare.ne stiam de pe net.si am trait o superba poveste de iubrie pana la sfarsitul toamnei..."si noua vieti as da pentru vara in care ai fost a mea..."parca e scrisa pentru noilaughing)... ce ploua afara, dar sa vezi ce ploua pe obrajii mei cand am ascultat-o prima oaralaughing)...eh, de-ale trecutului...

| vio a răspuns:

La mine tuna si fulgera...crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce norocos, la mine ninge. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

worried m-am inselat...cred ca vine furtuna sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu stai in ploaie inseamna ca: ori ai un telefon super tare, ori ca ti-ai luat...Noul laptop Getac MobileForce W130 rezista la apa - nu doar la ploaie, ci chiar functioneaza sub apa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la mine ploua...stai si tu esti din romania!?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si p`aici s a facut un cer roz ca in descrierile lu` Bacovia, tate is de plumb laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si p`aici s a facut un cer roz ca in descrierile lu` Bacovia, tate is de plumb laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine s-a oprit... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... ce dor imi e sa merg desculta prin ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place sa prives ploaia... picatura cu picatura si cand sunt afara in ploaie nimeni nu vede ca plang... dar cel mai frumos e sa privesti ploaia in casa la caldura si sa te gandesti cat de frig poate fi afar tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine, in sfarsit, nu ploua. Nu-mi prea place ploaia si oricum, nu pot inlocui un psiholog bun cu o ploaie. Am nevoie de comunicare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu ploua...cu toate ca mi-ar placelaughing