| Aberdeen a întrebat:

Simțiți câteodată că bateți pasul pe loc? Că efectiv nu perseverați în ceea ce v-ați propus, deși v-ați dori, că ceva vă statornicește?
Ce faceți în asemenea situații?

Rog seriozitate în răspuns. ohappy

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Chiar daca bat pasul pe loc, dar sunt motivat in ceea ce vreau sa fac, imi duc sarcina pana la bun sfarsit, nu ma las abatut, imi pastrez ideea si nu renunt. Interesant este ''drumul'' care te va aduce catre ceea ce ti-ai propus, decat castigul in sine.

| Aberdeen explică (pentru Drimmero):

Așa e Supremo... Se mai întâmplă să fiu și eu abătută. Dar în general sunt optimistă, ca și tine.

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Asa si trebuie, orice s-ar intampla viata merge inainte, o iei de la capat chiar daca ''pierzi'', trebuie sa fii mereu optimist.

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Egal ce faci timpul trece

| Aberdeen explică (pentru RAY):

Din punctul tău de vedere, nu contează ce faci în tot acest timp, pentru că el oricum trece? Nu crezi că acțiunile pe care le faci la un moment dat, îți afectează viitorul?

| RAY a răspuns (pentru Aberdeen):

Sincer nu ma intereseaza viitorul,decat prezentul atat,timpul tot trece indiferent ce ai face e doar o iluzie valorificarea lui, timpul trebuie valorificat facand ea ce isi place sa citesti, sa asculti muzica, sa muncesti, sa til petreci cu cei dragi, ce sens are sa ma gandesc la viitor daca nu fac nimic in prezent?

| Aberdeen explică (pentru RAY):

Nu să te gândești la viitor, ci să acționezi în favoarea lui. De exemplu, astăzi muncesc asiduu, ca mâine să fiu liber, sau să mă simt realizat și mândru. Chair dacă timpul trece, ireversibil, contează enorm cum îl folosim.

| RAY a răspuns (pentru Aberdeen):

Fiecare concepe diferit viata, eu nu am dortit sa traiesc, ca m-am nascut asta e duc viata cat pot

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. De multe ori. Si seara stau si ma gandesc la ce puteam sa fac si nu am facut si in ziua urmatoare e uneori la fel sad
De multe ori bag o melodie inainte si dupa imi gasesc vointa si incerc sa fac si acel lucru.

| Aberdeen explică (pentru DoarBogdan):

Mă bucur că rezonați cu sufletul meu! Am senzația în ultima vreme că pierd timpul inutil, și totuși nu fac nimic în privința asta. O să mă mobilizez și eu. big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Aberdeen):

Stii care e faza? Si mi-au spus si "cunoscutii". Si cam asa si e. E cred ca dau multe sfaturi bune. De moblizare, cum sa capete vointa, dar cumva eu nu le aplic si in cazul meu si nu stiu de ce sad de multe ori ma gandesc sa fac si eu ce imi pun in minte dar nu prea reusec. Dar ma multumesc chiar foarte mult sa vad cum altii o fac.

| Aberdeen explică (pentru DoarBogdan):

Da, și eu dau unele sfaturi pe care eu însămi nu le urmez. Ciudat, nu? Am două variante în cazul ăsta: fie nu mai dau sfaturi, decât după ce le aplic și eu, fie mă motivez așa cum trebuie. laughing Succes! Să vedem cine reușește primul...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Aberdeen):

Nu prea ma grabesc laughing

| Aberdeen explică (pentru DoarBogdan):

Foarte bine, am un avantaj în plus tongue

| DoarBogdan a răspuns (pentru Aberdeen):

Te las pe tine sa o iei inainte happy
Cam asa am facut mai mereu, mie imi place sa gasesc cai fara sens big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ţie ţi-ar trebui puţină bătaie că să înveţi să urmezi şi tu nişte sfaturi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dar le urmez big grin
Iar m-a luat gura pe dinainte.
Cu bataia nu rezolvi nimic big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Păi la tine nu rezolvi nici cu vorba bună. În fine, nu o să îţi mai zic.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dar eu ziceam la trecut. Damn it.
Oke. De fapt eu nu o sa mai spun asta. Scuze sad
Dar oricum tu m-ai ajutat. Nu cred ca pot sa mai fiu ca inainte (in mare).
Oke. facem asa. De azi nu mai gandesc asa. Te las sa ma bati daca nu big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Okeeeeywinking.Chiar vreau să văd.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Stai tu numa laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughing)

| J0B0MAT a răspuns:

Da.Mă gândesc la motivele pentru care am vrut să fac lucrul pe care mi l-am propus şi la satisfacţia pe care o voi avea după ce voi realiza acel lucru. Astfel îmi recapăt motivaţia şi continui să muncesc pentru a obţine ceea ce vreau.

| Aberdeen explică (pentru J0B0MAT):

Mulțumesc pentru răspuns, ai empatizat atât de bine cu sufletul meu!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Aberdeen):

Cu multă plăcere.Mă bucur să aud asta.^.^
Îţi urez mult spor în tot ceea ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu