| chiftelutacrocanta a întrebat:

Simt ca m-am nascut pe lume ca sa urmez cartile cu instructiuni ale altor persoane, deci in cartea de instructiuni zice ca trebuie sa am o familie, sa muncesc ca sa ma intretin, sa imi iau o masina si sa dorm seara ca sa fiu odihnit dimineata.Simt ca nu ma pot realiza fara sa fac ceea ce fac si majoritatea, de ce? Unde-i creativitatea si unicitatea omului atunci?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nimeni nu te oprește în a nu avea o familie, a nu te întreține, a nu munci, a nu avea o mașină, să nu dormi. Absolut nimeni, însă consecințele le vei trage tot tu și normal că ele sunt negative.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru RobertG101):

Consecințele sunt pe plan emoțional. Majoritatea oamenilor au nevoie de afecțiune și sprijin iar astea vin cel mai mult pe plan familial. E bine să știi că aparții unui loc și unor persoane care te vor aștepta, indiferent de unde mergi și prin ce treci, acasă.

| Clorox a răspuns:

Schimbarea vine de la tine, hotarasti daca o faci sau nu...

| ShaOfHatred a răspuns:

In lumea aceasta nu trebuie sa faci ce iti spun altii; trebuie sa traiesti dupa criteriile tale. Simti ca nu te poti realiza deoarece oamenii se uita la tine in diferite feluri daca esti mai special sau daca faci ceea ce iti place. Se numeste gelozie.