| CiorbaDeCartofi a întrebat:

Simt ca viata asta nu are nici un rost, imi vine pur si simplu sa imi iau viața, ce rost are viata asta? Traim degeaba...ca intr-un final sa murim...ce sa fac? Oare zic bine? Viata chiar nu are nici un rost?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cateodata are cateodata nu. Depinde ce toane te prinde si cum le canalizezi.

| Donsavas a răspuns:

Ba Da, sensul ei este să supraviețuim si sa luptăm pentru asta. Dacă te dai bătut, inseamna ca depresia te a doborât. E o boala si ca orice alta boala e firesc să o tratezi, nu sa o lasi netratata fiindca vei suferi tot tu.

| FreddieM a răspuns:

Se pare ca ciorba de cartofi care ti-am recomandat-o data trecuta nu ti-a priit. Incearca una cu perisoare laughing

| syd a răspuns:

­bingo. viata nu are niciun scop inerent. poti sa-i dai tu unul, sau sa nu-i dai. cel mai amuzant e ca e alegerea ta si iti ia (surpriza) o viata sa-ti dai seama de asta.

| Lina6643467 a răspuns:

Si eu imi pun câteodată aceste intrebari. Dar trebuie sa te gândesti la răspunsuri cand esti intr-o stare lucidă, fara alte sentimente care sa te influențeze. Scopul vieții este sa iubesti si sa fii iubit, sa simti ca trăiești si sa te bucuri de tot ce-ți rezerva viata.Te asigur ca într-un final vei intelege ca nu poti grăbi viata si ca momentele grele fac parte din ea, ca sa poti prețui momentele bune.Nu poti spune ca trăiești degeaba, cândva o sa-ti găsești o vocație si o iti placa atât de tare încât o sa vrei sa fii cel mai bun in ceea ce faci, ca sa lasi ceva in urma ta, dupa ce mori