| anonim_4396 a întrebat:

Site-ul asta e chiar interesant, m-a ajutat fara sa pun vreo întrebare, Atentie!
Nu te poti ignora. Mersi TPU. In orice caz, întrebarea mea se referă la acest subiect. Exista mare distanta intre ignorare și ignoranța?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poti ignora.
Ba te poți.
Ignorare- te-ai ingnorat.
Acum suferi de ignoranță.

| Emma30555 a răspuns:

Ignorare înseamnă să nu bagi un om, o situație în seamă, sa nu te intereseze voit sau nu. Ignoranță înseamnă să nu ai cunoștințe elelemntare, sa nu cunoști ceva

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

*să nu vrei să ai cunoștințe elementare, sa nu vrei să cunoști ceva. Una e să nu știi și alta e să nu vrei să știi

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cred că ignoranța e ceva rău, iar ignorarea e uneori necesară

| Space1 a răspuns:

După opinia mea ignorarea e doar o acțiune care se restrânge doar asupra unei persoane, ignoranța e o stare față de toți din jut