| AndreeeexD a întrebat:

SlenderMan? Cine e ala?

Răspuns Câştigător
| sebi24111133242 a răspuns:

E din minecraft

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Slender Man- Adevar sau Inventie?

E descris ca purtând un costum negru, amintind de imaginea Oamenilor în Negru, şi, după cum sugerează şi numele, e neumană de slab, putând să-şi întindă membrele şi trunchiul la lungimi inimaginabile din punct de vedere uman, pentru a induce frica şi pentru a-şi prinde în capcană prada.
Odată ce-şi întinde membrele, victimele sunt puse într-un fel de stare de hipnoză, neputându-se elibera de controlul mental în niciun fel. Are capacitatea de a crea un fel de lujere din degete şi spate, pe care le foloseşte pentru a se deplasa la fel ca Doctor Octopus, duşmanul de moarte al lui Spiderman. Capacitatea superumană, de întindere a membrelor poate fi văzută ca o asemănare între el şi Dl Fantastic, din Fantastic 4.
Nu se poate trage niciun fel de concluzie finală în ceea ce priveşte victimelor sale, omorâte, ori duse într-o dimensiune sau locaţie secretă, ori asupra a ce ar absorbi, deoarece nu există niciun fel de probe sau cadavre lăsate în urma lui.

Relatările spun că e înalt, foarte subţire, cu nişte braţe lungi şi neumane, şi cu o faţă văzută diferit de fiecare dată( deşi, nu poate fi considerată o faţă din punct de vedere uman).
Rămâne un mister atât ce vrea, cât şi de unde vine. Dovezile indică doar faptul că trăieşte mult mai mult decât noi, oamenii. Se spune că cei care au văzut creatura dispar, sau, chiar mai rău...
Prezenţa creaturii e asociată cu paranoia şi o stare de rău, şi cei care o văd ajung să scrie mesaje bizare la nesfârşit, şi ajung să scrijelească o figură întunecată fără faţă.