| rocksana a întrebat:

Sotul meu a plecat in Franta. Are aici in Romania un abonament Orange. Inainte de a pleca si-a activat roaming-ul si optiunea apeluri internationale. Apoi si luat cu 5 euro 30 de minute internationale. Poate sa ma sune cu aceste minute din Franta? Sau acele minute se puteau folosi daca sunai din Romania in Franta?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cu acele minute poate sa sune din Romania in Franta sau alta tara din Europa! In roaming sunt tarife diferite in functie de reteaua pe care intra in Franta!

caramela
| caramela a răspuns:

Odata ce sunt minute internationale, le poate vb oriunde, catre orice tarawinking papa si o zi frumoasa fara ploaiecrying

| darrio2007 a răspuns:

Ai grija ca roamingul va taxeaza pe amandoi indiferent de cine apeleaza.