| vyly a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum se face aluatul de la pizza?

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ca cel de placinte, ca-mi place sa fie putin dulce!
Dar, mai simplu poti inmuia felii de paine in lapte dulce si sa le inghesuiesti in tava. O sa iasa foarte interesant si mai moale. Eu asa fac cand mi-i lene sa fac aluat, ori cand fac doar o tava de pizza.
Spor!

Janina
| Janina a răspuns:

Ca un aluat de paine dar mult mai subtire sau mai simpu dau o fuga pana la market!

| danutza a răspuns:

Un ou, faina. apa, sare happy
Eu folosesc drept aluat painea feliata.imoi painea in lapte apoi o pun in tava iese foarte gustoasa la fel ca aluatul happy

| 1968 a răspuns:

Faina, sare, drojdie, o tara de ulei, apa si bataie... dar cel mai bine te duci unde face paine si ei coca are aditivi de crestere in ea e si mai buna