| anonim_4396 a întrebat:

Stateam linistit pe TPU si dintr-o data mi s-a parut ca se misca ceva la un metru de mine, nu am dat atentie pentru ca am vazut cu coada ochiului.
A mai trecut ceva vreme si vad un nenorocit de soarece ca trece pe langa mine. E foarte ciudat, nu stiu de unde naiba a venit in casa la mine, stau la etajul 3. L-am alergat cu matura si stiu ca s-a dus in baie, am dat cu Killtox si degeaba, tot n-a murit.
Imi puteti spune ce sa fac ca sa-l omor? E prea rapid ca sa-l nimeresc si ma sperie straight face

70 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Da foc la camera in care se afla. De fapt -- nu, stii cum sa faci? Da-i foc la intregul bloc.

| Clorox a răspuns (pentru Speed99):

Am sa detonez o bomba happy

| T0T a răspuns (pentru Clorox):

Ți-e frică de ceva ce e drăguț...Ciudat.

| Clorox a răspuns (pentru T0T):

Stiu, chiar e ciudat...

| DeathIncarnate a răspuns:

Spui ca vrei sa-l omori in intrebarea adresata, iar la comentarii spui ca e dragalas?
Deci ai vrea sa-l omori sau nu?
Otrava este raspunsul.

| Clorox a răspuns (pentru DeathIncarnate):

E dragut da-l naibii dar tot vreau sa scap de el, il omor eu... Maine merg sa iau otrava.

| RAY a răspuns:

Du-te cumpara lipici pentru soareci si pune-l pe un carton si niste mancare taiata si va veni si va fi prins acolo

| Drimmero a răspuns:

Nu-l ucide,, da-l totusi afara cumva, prinde-l intr-o cutie si da-l afara, eu asa as proceda, sunt milos chiar si cu soarecii.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Si mie mi-e mila de el ca e dragalas dar mi-e frica crying
Nu cred ca pot sa-l prind cu ceva dar incerc straight face

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Orice ai incerca, sa nu-l omori,, ti-am zis, prinde-l intr-o cutie ceva si da-l afara in libertate.

| Dismally a răspuns (pentru Drimmero):

Daca ii dai drumu in libertate este foarte posibil sa vina din nou la tine sau la alt vecin deci nu rezolvi nimic.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Acum nu stiu unde e, s-a ascuns laughing

| Clorox a răspuns (pentru Dismally):

Aici ai dreptate, cred ca va trebui sa-l ucid happy

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Cine stie cum a ajuns la el, a zis ca e la etajul 3,, poate era prezent deja in bloc, eu unul nu l-as omora, l-as da doar afara si tot asa, sobolanii insa sunt mai periculosi si purtatori de boli.

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Daca l-ai alergat cu matura e normal sa se ascunda))))))) parca imi si imaginez toata cursa.

| Dismally a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil s-a catarat pe tevi. Crezi ca soarecii nu poarta boli? Toate rozatoarele sunt la fel, pana si veverita, oricat de dragalasa pare, ea poate transmite si ciuma sau alte boli grave.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Sa ma fi auzit cum am tipat laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Clorox):

Este doar un șoricel. E mai speriat ca tine. Lasă ușa de la intrare deschisă și fă și tu zgomote puternice, poate fuge. Nu mai fi atât de pussy.

| Clorox a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sunt, sunt laughing
Nu prea am cum sa las usa deschisa, cred ca e dupa mobila straight face
De acolo nu pot sa-l scot laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Clorox):

Și cum ai vrea sa scapi de el daca tu nu prea ai cum sa faci aproape nimic? laughing
Eu zic sa vezi partea buna a lucrurilor: ai un animăluț de companie love struck

| Clorox a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ard apartamentul.
Cred ca imi iau inima-n dinti si il bat cu matura pana moare laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ala numai animal de companie nu se numeste, mai bine spus 'animal care tine companie'.

ps Nu-l ucide cu matura, da-i tot cascavalul din frigider si apoi da-l afara))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru Clorox):

Ce inima ai straight face
laughing) Sa te vad cum o sa pui mana pe el mort.

| Clorox a răspuns (pentru GoldenZenith):

Acum demolam casa ca sa il gasim, sunt curios unde se ajunge laughing

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Promit ca dupa ce moare ii pun o felie de cascaval la cap!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Clorox):

Îmi și imaginez. laughing dezastru.

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Legat de cașcaval, Drimmero...
http://imgur.com/a/d4GJJ
Vine, își caută iubita (cine știe, poate că se află și ea prin zonă;)), o găsește și pleacă...
@SisterEunice să-i lași codița în pace! : ))

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Saracu', isi imparte bunul preferat cu gagica-sa, el prins la rascruce si ea sa se bucure de cascaval cand el si-a riscat viata)))))).

Ar fi prea mult pentru SisterEunice sa mai existe si o 'ea' pe acolo.

| T0T a răspuns:

De ce nu îl ții ca animal de companie? E bun la casa omului.

| Clorox a răspuns (pentru T0T):

Mi-e frica de el, d'aia laughing
Dar e foarte dragut, l-as tine ca animal de companie laughing

| anonimg a răspuns:

S-a dus pe unde a venit. happy Cauta o otrava puternica si pune-o la gaura pe unde a intrat in apartament.
Astupa gaura aceea cu o cutie de metal. Decupeaza cutia in asa fel ca sa poata intra in ea, sa poata da de otrava, dar sa nu poata iesi din cutie decat tot prin gaura in care a intrat, si astfel sa nu mai intre in apartament. Asigura-te ca nu poate sa impinga cutia.
Otrava puternica gasesti la magazine care vand ierbicide si tot felul de chimicale. O saptamana nu misti cutia decat daca simti vreun miros urat. ^_^
Nu poate intra decat pe langa tevi.

| LPCTSTR a răspuns:

Iti zic eu cum. Iei o nuca o scobitoare si un castron[preferabil unul mai mare decat soarecele]. Momeala : Paine. Iei scobtoarea si o infingi in capatul nucii, apoi iei scobitoarea cu nuca infipta si in capatul celalalt infingi painea.Iei castronul si il asezi pe nuca astfel incat sa nu cada. El va veni va trage painea si BANG soarece prins. Apoi daca poti sau cheama pe cineva, incearca sa ridici putin putin castronul si il misti in stanga si in dreapta pana iese coada si il apuci de coda. Apoi usor usurel [fara sa il lasi sa scape] tragi soarecul de coada si apesi [foarte tare] cu castronul pe el astfel incat sa-i spargi coloana, cam la fiecare centrimetru ar fi de ajuns.Sa nu uiti sa apesi mai tare la cap. Apoi... arunca-l pe geam in speranta ca nu ii va cadea in cap cuiva si il va manca o pisica. Toate cele bune, spor la "vanatoare".

| Clorox a răspuns (pentru LPCTSTR):

Multumesc pentru raspuns dar tot la matura raman laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru Clorox):

Treaba ta. Incearca sa gasesti grunte pentru soareci si punele in locuri strategice min apartament [in colturi ca doar unde?] si poate scapi de viitorii soareci.

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu te credeam asa criminal laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Pe atunci nu știam de diacritice și nu prea acordam atâta importanță redactării.
Evolution happens anytime.

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Deci nu mai esti criminal?=O

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Ba sunt!
Și încă cum.

| Dismally a răspuns:

Cu spray-ul nu va muri, trebuie sa folosesti otrava sau o capcana.

| Clorox a răspuns (pentru Dismally):

Am vazut si eu asta, am consumat si un tub degeaba laughing

| Dismally a răspuns (pentru Clorox):

Imi dau seama, ala este pentru insecte, soarecele este prea mare happy

| Clorox a răspuns (pentru Dismally):

Stiu si eu dar eram sub presiune si eram panicat si n-am stiut ce sa fac laughing

| Nemessys a răspuns:

Pisicuta miaw miaw, rezolva tot happy

| Clorox a răspuns (pentru Nemessys):

Pisicuta miaw miaw nu exista din pacate laughing

| Nemessys a răspuns (pentru Clorox):

Iti iei una :3

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Eu adusesem 3 in casa si toate s-au speriat de soricel, cred ca s-au uitat prea mult la tom si jerry. straight face

@ SisterEunice inca mai e inamicul in casa? laughing)

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, inca este laughing
Acum s-a camuflat perfect cu imprejurimile, nu am sa dau de el prea curand. Maine o sa fiu plecat deci il las sa-si faca de cap. Daca e baiat l-as pastra, nu m-ar deranja sa am un soricel in casa, dar daca e femela si face pui (Era sa scriu depunde oua laughing) trebuie sa scap de el/ea.
Te tin la curent laughing

| GoldenZenith a răspuns:

Adu-ti o pisica in casă laughing
Ce viața palpitanta ai thinking

| Clorox a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu am cum sa aduc pisici sad
Sa stii ca-i palpitanta, mi-e frica sa mai merg si la toaleta laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru GoldenZenith):

Știi ce i-ar face unei pisici? : ))
http://imgur.com/a/i0ayN

| GoldenZenith a răspuns (pentru floresdemayo):

Daca face și la oameni așa, eu zic să îl păstreze ca șoarece de pază laughing

| Clorox a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce dragute sunt pozele

| danutzu96 a răspuns:

Killox la soarece? Cumpara din magazine lipici special, pe care il pui pe un carton mai gros sau alta suprafata dura cu o momeala in mijloc. Cand se apropie de momeala se lipeste si nu mai poate scapa, apoi il dai afara cu tot cu carton.

| Clorox a răspuns (pentru danutzu96):

N-am gandit in momentul ala si am dat cu ce mi-a fost la mana laughing
Killtox, doamne, am dat cu spray de insecte intr-un soarece, ce tutan sunt laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

Killtox e pentru gaze, tantari, etc, n-are efect.
I-ati o manusa si ceva in care sa il bagi, apoi il duci afara.

| Clorox a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Stiu ca e pentru gandaci, insecte, etc, dar eram panicat si nu gandeam rational laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Clorox):

Dracu,eu m-am trezit cu un paianjen pe mana,unu negru.
A venit de doua ori de fapt, prima data se uita la mine si apoi a fugit pe sub o masuta, apoi, a doua seara a trecut la fapte, s-a urcat pe mana mea, l-am dat jos si mna, i-am dat cu ceva zici eram Thor.

| Clorox a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Aoleu laughing
Faza e ca facusem baie si aveam picioarele ude, asta s-a intamplat cand l-am vazut a doua oara, si a trecut pe langa picioarele mele si s-a dus sub canapea, am tipat si era sa pic pentru ca am sarit ca prostul laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Otrava de soarici? happy

| Habbsha a răspuns:

5 lei și te scap de el.

| Clorox a răspuns (pentru Habbsha):

Scuze, n-am marunt laughing

| Habbsha a răspuns (pentru Clorox):

Rețin bani și pentru drumul până la Buzău, deci poți da mai mult. Îți dau și rest dacă trebuie laughing

| Clorox a răspuns (pentru Habbsha):

Lasa, ma ocup eu de el. Tot nu l-am gasit laughing

| Habbsha a răspuns (pentru Clorox):

Te ajut pe gratis. Dacă refuzi și acum înseamnă că nu vrei să te desparți de jerry.

| Clorox a răspuns (pentru Habbsha):

Jerry va muri, poate nu acum, dar maine... It shall be done laughing

| Habbsha a răspuns (pentru Clorox):

Dă un beep dacă faci vreo pomană.

| Clorox a răspuns (pentru Habbsha):

Te contactezwinking

| Tamas_Alex_1978 a răspuns:

Sa ii pui otrava de soareci intr-o bucata de branza si sa eu dai