| Loveyourself a întrebat:

Stie cineva ce inseamna RIP?! Stiu ca e din engleza si stiu ca se scrie pe mormant, da nu stiu ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Rest in peace = odihneasca-se in pace

8 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

R.I.P=rest in peace=sa se odihneasca in pace

| corolav a răspuns:

Nu e în engleză ci în latină și e o prescurtare de la expresia : „Requiescat ( se citește recviescat) in pace " și se traduce astfel: „Odihnească-se în pace".

| deliapisicutza a răspuns:

R.I.P=rest in peace (rest in pis)
inseamna odihneasca-se in pace, ceva cum se scrie la noi cate Dumnezeu sa-l/sa-i ierte si alte chestii pe cruce

| AlohaFromHawaii a răspuns (pentru deliapisicutza):

''pis''?!

| deliapisicutza a răspuns (pentru AlohaFromHawaii):

:p pun pariu ca nu stii cum se spune la ziua pacii in engleza...pis-dei :p daca te'ai prins...

| AlohaFromHawaii a răspuns (pentru deliapisicutza):

Stai chill, fată, că ştiu. Oricum... Judecând după numele tău, am impresia că ai auzit de Peace Day ( Ziua Păcii ) de pe YouTube.
Pace ţie!

| clauchit a răspuns:

Inseamna "Rest in Peace", adica in traducere "odihneste-te in pace"

| alecsyto a răspuns:

Rest in peace= odihneasca-se in pace