| justagirl11 a întrebat:

Stie cineva la ce biblioteca din Bucuresti pot gasi cartea The Great Gatsby (imprumut)?

1 răspuns:
| Leocerba a răspuns:

Bibiloteca Metropolitana, are si sucursale de cartier si am inteles ca nu cere taxe de imprumut ca majoritatea bibliotecilor din Bucuresti.
Cel mai sigur gasesti cartea la Biblioteca Centrala Universitara, platesti ceva pentru abonament, dar daca esti elev/student si aduci adeverinta de la secretariatul scolii, poti rezolva relativ simplu.
Biblioteca British Council, si-o poti citi in limba ei originala.