| simona_4854 a întrebat:

Stie cineva niste bancuri adevarate si comice? cum ar fi:
O blonda, O roscata si o bruneta se arunca de pe bloc! CARE AJUNGE ULTIMA? blonda! de ce? Ca e [parasuta! laughing Plasse bancuri tari! Voi vota castigatorul!

Răspuns Câştigător
| Andrada003 a răspuns:

Un fotbalist la preot:
- Parinte, in Rai se joaca fotbal?
- Trebuie sa ma documentez, vino maine!
Maine:
-Parinte, ei?
… -Am o veste buna si una rea:
Cea buna:
-Da, se joaca fotbal.
Cea Rea:
-Joi ai meci!

Un politist urca in taxi (pe bancheta din spate ca orice om civilizat). Langa el, o maimuta.
- Domnule taximetrist, ce faceti cu maimuta asta?
- Stiti, d-le politist, va arat.
Taximetristul opreste masina, ia maimuta, o da cu capul de bord de cateva ori, maimuta ii descheie pantalonii si incepe "procedura orala".
- Ati vazut, d-le politist? Vreti si dumneavoastra?
La care politistu`:
- Da, dar numai sa nu ma dai cu capul de bord!

Femeile se clasifica in 2 mari categorii : Doamne si Doamne Fereste!

- Buna ziua!
- Bună ziua, domnule poliţist!
- Dumneata, tinere domn, pe gheata asta conduci cu 80 km pe ora? Vrei sa ajungi la spital?
- Da!
- Bravo, frumos raspuns! Esti smecher?
- Nu! Sunt doctor!

- Hai la o bere!
- De cand s-a mutat soacra la mine, nu mai beau!
- De ce?
- N-am chef s-o vad in dublu exemplar.

Suna blonda la politie:
- Alo, mi-au spart masina, mi-au furat tot... volan si pedale si schimbatorul de viteze, tot!

Peste 5 minute, isi da cu palma peste frunte si suna iar la politie:

- Alo, va rog frumos sa ma scuzati, m-am urcat in spate!

Undeva la tara... Bate cineva in geam noaptea pe la ora trei si intreaba:
- Hei, n-ai vazut o turma de boi?
- De ce? Ai ramas in urma?

Un pescar pescuieste intr-un loc interzis, intre timp vine paznicul si-l prinde.
- Ce faci ma tu aici?
- Pai, ce sa fac invat o musca sa inoate!
- Atunci trebuie sa iti dau amenda ca nu are costum de baie.

O tipa catre un tip:
- Voi scrie deasupra patului meu ca esti un prost! Sa stie tot orasul.

2 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Trebuia sa scrii pentru ca a deschis parasuta

| simona_4854 explică (pentru negru30):

Negru30 nu-i adevarat ce spui! Blonda a ajuns ultima pentru ca ea e o parasuta! rolling on the floor