| RaulAndrei2002 a întrebat:

Stie cumva cineva cum se poate face screenshot pe ps4?

1 răspuns:
| OneReason a răspuns:

Prima dată când vă conectați la Twitter sau Facebook pe PS4, trebuie să introduceți numele de utilizator și parola pentru servicii.
Deși Twitter și Facebook vă permit să încărcați mai multe imagini pe alte dispozitive, aici vă puteți limita la încărcarea unei singure imagini la un moment dat.
În anumite situații, este posibil să nu aveți permisiunea de a face o captură de ecran. Acestea includ unele ecrane de deschidere a jocului sau scene cut-out care pot fi considerate drept spoilere de către dezvoltatori.
Cu aceste avertismente înlăturate, iată cum puteți să vă împărtășiți prietenilor dvs. momentele cele mai mari sau cele mai slabe ale jocurilor dvs., luând o captură de ecran pe Sony PlayStation 4:

Apăsați butonul Share (Partajare) de pe controlerul PS4 timp de cel puțin o secundă.

Aceasta va deschide meniul de partajare. Aici, apăsați butonul triunghi pentru a salva imaginea pe ecran