| Ateistu a întrebat:

Stiiti cumva ce este de fapt dejavuu
?
De ce am multe momente de parcaeas fi mai facut odata crying
Ma sperie rau faptul asta
Ce este cu acest sentiment dupa ce am acel sentiment parca revad acel lucru care l-am facut :*(
Astept niste pareri.
Va multumesc

5 răspunsuri:
| xLexus a răspuns:

Pai dejavu-ul e o senzatie care-ti da impresia ca ai mai facut un lucru sau ai mai vazut un lucru.defapt creierul tau asociaza lucrul respectiv cu ceva asemanator din amintirile si din subconstientul tau happy.eu zic ca nu trebuie sa-ti faci griji

| neca a răspuns:

Cum a zis xLexus ''creierul tau asociaza lucrul respectiv cu ceva asemanator din amintirile si din subconstientul tau''
tin sa mentionez ca probabil nu asociezi situatia curenta numai cu experientele pe care leai avut to personal in trecut ci poate le asociezi si cu experientele altora, poate ceva care isa intmplat cuiva tia lasat o impresie mai puternica

| Leocerba a răspuns:

Deja Poo?

| Ashadow a răspuns:

Pai da, dupa cum au scris si cei de mai sus, creierul tau-
Dumnezeule, cuvantul ala de dupa "momente de" seamana cu pancreas.

| Musique a răspuns:

Nu înțeleg nimic din ce ai scris.
De ce nu ai deja-vu-uri cu gramatica?