| greyhound a întrebat:

Stiti cu totii seria Saw. Intrebarea mea e daca voi chiar ati renunta la o parte din corpul vostru ca sa scapati cu viata?
Eu recunosc ca as prefera sa mor intreg (si oricum cred ca as lesina in timpul procedurii daca ar fi sa joc dupa regulile lui Jigsaw)

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Probabil as incerca sa joc dupa regulile lui Jigsaw, insa ma indoiesc ca as putea sa renunt la vreo parte din corp pentru a ma salva, totusi. Cred ca as incerca, dar nu as putea sa fac asta. Deci in final, probabil ca as muri.

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Am văzut seria "Saw", e genială.
Sunt o persoană egoistă, și nu aș renunța la o parte din corpul meu doar pentru a scăpa cu viață. Știi cum se spune, "totul sau nimic".
Dacă aș participa la un astfel de joc prin care ar trebui să scap cu viață, cu siguranță aş găsi un plan de a scăpa fără a renunța la o parte din corpul meu.
În momente ca alea, nu te mai gândești la nimic şi la nimeni, vrei doar să scapi de-acolo întreg.
Însă eu una, mai bine mor acolo decât să mă știu în viață, însă paralizată sau mai știu eu cum.

| madutza_2178 a răspuns:

Da, as renunta. macar sa mai fiu in viata

| Mădă0611 a răspuns:

Nu stiu seria laughing, dar m-am uitat la 127 hours, doar pana a inceput sa taie, mai bine isi taia o anumita vena (artera de fapt) si murea in vreo 2-3 minute, deci, prefer sa mor, si daca ar fi vorba de un deget, cel mic de la mana, sa zicem.

| pietrean a răspuns:

Eu personal,as accepta sa scap de o parte din corp(o mana,un picior,sani,un ochi,un rinichi,o parte din ficat,o parte din epiderma),ca sa ma salvez pe mine sau sa salvez pe alii.Dar nu as accepta sa devin dependenta de cineva apropiat(sa merg intr-un carucior, sa fiu "leguma", sa am o boala incurabila).Am vazut la TV, ca sunt persoane, care renunta de buna voie la un picior.Deoarece nici-un medic nu a acceptat sa-i amputeze un picior sanatos unui barbat, a facut orice posibil, pana i-a venit idee sa-si inghete piciorul, ca sa faca cangrena si apoi medicii au fost nevoiti sa ii amputeze piciorul de la genunghi.Alta persoana,o femeie licentiata in chimie,umbla numai in scaun cu rotile,acasa,la serviciu,la cumparaturi,la plimbare cu prietenii,la spectacole,cu toate ca putea sa mearge pe doua picioare foarte bine(facea excursii pe munte,mergand kilometri,dar la fel,nici-un medic nu a fost de acord sa o opereze pe coloana,ca sa o paralizeze in partea de jos, dar ea continua sa caute un medic, chiar daca ar fi o operatie ilegala).Era o problema psihica, cu influente din tinerete, iar daca nu-si indeplineau "visul"era posibil sa se sinucida.Doar asa,indeplinindu-si ceea ce doreau, deveneau oameni intregi, altfel simteau ca acea parte din corp, este ceva strain, ce nu le apartine!

| Seducatorul a răspuns:

Cu siguranta ca nu as renunta la organele mele genitale sau asa cevalaughing!