| LetMeHelp a răspuns:

Există programe. Cel mai uşor de folosit ar fi pixrl.
Dacă vrei să ştii paşii citeşte mai jos.
Dai la express, browse (şi alegi imaginea pe care o vrei ca fundal) adjustment şi apoi blur. Setezi acolo cat de accentuat să fie stratul de înceţoşare. Apoi dai apply.
O să te readucă în meniu. Dai pe type şi acolo îţi dă 7 tipuri de scrisuri, care includ alte tipuri. Alegi şi mai departe bănuiesc că ştii ce trebuie să faci.
O zi bună!

| Sphilips a răspuns:

Pozele le faci in photoshop.

Bagi imaginea -> new layer -> apply image. Filter -> Blur -> Gaussian Blur (setezi tu cat crezi ca este necesar), apoi pui textul.

Funda?