| Elena97M a întrebat:

Stiti cumva de ce, recent, atunci cand imi trimite cineva cerere pe facebook, acea persoana trebuie sa confirme ca ma cunoaste in afara facebook-ului? Nu stiu sa fi umblat prin setari, deci nu cred ca am modificat eu ceva.

2 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

E de la facebook. Așa e setat el. Dacă trimițî prea multe cereri oamenilor și ei nu te cunosc, ți se pune restricție și nu mai poți trimite cereri de prietenie.
Pentru că Facebook e în așa hal de site de socializare, că trebuie să socializezi cu oamenii în viața reală înainte ca s-o poți face și în mediu virtual.

| Lionelll a răspuns:

Trebuie sa confirme, deoarece a trimis la multe alte persoane care nu l-au acceptat ca prieten, si trimitand in continuu cerere persoanelor pe care nu le cunosti, si acestia iti refuza acceptul, facebookul, la un moment dat, te blocheaza timp de 3, 6, 9 luni in a mai trimite cereri de prietenie.