| bobocandrei a întrebat:

Stiti de ce nu votez la europarlamentare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu vrei sa iti asumi responsabilitatea de a vota!

14 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Din acelasi motiv cu al meu (imi e lehamite de clasa politica)?

| JustMeFlory a răspuns:

Ca nu ai 18 ani?big grin

| psiholoaga a răspuns:

Nu ai 18 ani.

prfml
| prfml a răspuns:

Esti arestat? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai 18 ani, nu iti place politica si nu te intereseaza cine castiga europarlamentariile...atat...mai e ceva de zis?laughing

| Parintele a răspuns:

Ca nu ai cu cine.

| Wtf9000 a răspuns:

Pentru ca nu stii sa citesti?

| dicarmencitta1957 a răspuns:

He, he, he, numai pot ei ca nu votezi tu...si ca vrem, si ca nu vrem, tot ei sunt, asa ca las-o balta.Sunt ei mai hoti decat toti hoti, asa ca...cu Dumnezeu inainte, tot crucea aia o ducem.

regis
| regis a răspuns:

Nu, dar nici nu ne intereseaza.

| kh1ss a răspuns:

Daca ne spui, stim.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Bine era daca ne spuneai ca stii, macar tu laughing

| bobocandrei explică:

Am mai mult de 18 ani (am apucat sa votez pana acum), sunt destul de civilizat, si am reusit sa "ocolesc" legile...deci nu sunt arestat, de citit stiu sa citesc (am facut o gramada de scoala)...si drept de vot, am. Mai astept raspunsuri...PS: Pana acum cel mai inteligent raspuns este al Olianei.

| clara a răspuns:

Oricum iese tot cine vor ei..fie ca votezi tu sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer... nici eu nu votez, dar eu nu votez pentru ca sunt apolitic. m-as duce la ot doar dintr-un motiv, sa-mi anulez votul (adica sa pun mai multe stampile pe buletinul de vot). Daca nu apari ca votant buletinul tau de vot poate fi folosit de partidul care e observator majoritar la sectia de votare respectiva. Motive pentru a nu vota: nu esti interesat de politica; nu ai incredere in clasa politica din Romania (si aici ai toate motivele daca urmaresti descendenta fiecarui candidat); nu intelegi fenomenul (adica importanta unui parlament european); altele nu imi vin pe moment dar sunt convins ca mai exista. Eu nu votez pentru ca nu am incredere in clasa politica din Romania (de aceea am devenit apolitic). Dar... daca nu votezi (nu-ti asumi raspunderea - cum a zis oliana) nici nu ai dreptul sa comentezi candidatii.