| freehugs a întrebat:

Stiu ca a mai fost pusa urmatoarea intrebare pe site dar vreau totusi sa fiu sigura.Se poate afla cine te-a sunat cu numar privat?happy

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu, nu se poate si pace!

| alonet a răspuns:

In mod legal nu! dar ca idee undeva sus in "baza de date" sunt stocate toate informatiile care se pot obtine cu privre la un apel, lucruri precum ar fi: data ora apelului, timpul conversatiei, conversatia, IMEI-ul telefonului tipul de telefon folosit si locatia cu precizie de un metru prin triunghiulare intre relee happy, sincer prefer sa fiu un om simplu care sa nu stiu aceste informatii happy te scuteste de griji happy ca si curiozitati despren telefonia mobila ar mai fi: la persoane sa nu dam nume precum... diversi actionari ai telefoniilor mobile sau adevarate VIP-uri chiar daca dai apel cu numar necunoscut lor le apare numarul.
cei de la SRI detin tehnologie de te pot aculta daca ai telefonul inchis si e pusa bateria incarcata in el.
si iPhone-urile au o aplicatie prin care te pot suna si tie sa iti apara pe mobil ca te-a sunat altcineva chiar ca si cum te-ai suna tu pe tine happy spor in toate

| freehugs explică:

Multumesc!happy